منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۸
شناسه خبر: 178983
گروه :خبر

در حالی مقامات کشورمان از رایزنی با مقامات پاکستان و استرداد او خبر داده بودند که گفته می شود سلام ریگی با فشار دستگاه اطلاعات عربستان و همکاری سازمان اطلاعات پاکستان در ازای پرداخت مبلغ 10 میلیون روپیه آزاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اسفنده ماه سال گذشته بود که خبر دستگیر تروریست سلام ریگی بردار مالک ریگی منتشر شد، پس از انتشار این خبر مقامات کشور از رایزنی با طرف پاکستانی برای استرداد این تروریست گفتند.

این شرور سابقه دار آخرین بازمانده از خانواده مالک ریگی تروریست معلون بود که توسط ارتش پاکستان در اسفنده ماه سال گذشته دستگیر شده بود.
سلام ریگی پس از اختلاف های گسترده میان سرکرده گروه تروریستی جیش الظلم و بردار بزرگترش عبدالرئوف ریگی که منجر به مرگ او توسط صلاح الدین فاروقی سرکرده قدرت طلب جیش الظلم، هدایت گروه تازه تاسیس جیش النصر را بر عهده گرفت و تا زمان دستگیری توسط ارتش پاکستان فعالیت های تروریستی خود در این گروه را ادامه می داد.
گفتنی است چندی پیش رحمانی فضلی وزیر کشور در اولین کنفرانس خبری سال94 گفته بود: دستگیری سلام ریگی هنوز برای ما قطعی نشده است و باید اسناد و مداراک پاکستانی ها در این باره بررسی شود.
در حالی مقامات کشورمان از رایزنی با مقامات پاکستان و استرداد او خبر داده بودند که شنیده حاکی از آن است که وی از زندان آزاد شده است.
گفته می شود سلام ریگی با فشار دستگاه اطلاعات عربستان و همکاری سازمان اطلاعات پاکستان در ازای پرداخت مبلغ 10 میلیون روپیه آزاد شده است.
در همین زمینه چندی پیش در گزارشی از نفوذ گسترده دستگاه اطلاعات عربستان بر دستگاه قضا و سرویس اطلاعات پاکستان خبر داده بود که با تمام توان سعی در آزادی این تروریست و جلوگیری از استرداد او به ایران را دارند.
حال جدا از صحت این خبر رفتارهای دوگانه این همسایه بد در سالهای اخیر برای مقامات ایران عیان شده است و بنابر اعترافات عبدالمالک ریگی سازمان اطلاعات و ارتش پاکستان همکاری گسترده ای با تروریست ها در این منطقه دارند و در بسیاری از موارد با همکاری آنها علیه نیروهای نظمی و انتظامی کشور عملیاتی تروریستی انجام می گیرد.
با روشن بودن این همکاری و با وجود توافق نامه امنیتی که بیشتر جنبه صوری دارد به نظر می رسد رفتارهای قاطع و اهرم های فشار فراوانی از سوی ایران برای برخورد با برخی رفتارهای شیطنت آمیز این همسایه بد وجود دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است