منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۱
شناسه خبر: 212302
گروه :خبر
13940318000749_PhotoA

نیروهای عراقی در عملیات آزادسازی محور شرقی الرمادی استان الانبار موفق شدند کنترل محور دفاعی عناصر تروریستی در منطقه «حصیبه» در شرق الرمادی را در دست بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای امنیتی عراق امروز یک خودروی بمب گذاری شده را در منطقه «عین التمر» کربلای معلی حامل 150 کیلوگرم مواد منفجره را کشف و ضبط و راننده آن را دستگیر کنند.

نیروهای عراقی در شهرستان عین التمر در استان کربلا یک خودروی بمب‌گذاری شده را در ورودی المشکات بدون هیچ تلفاتی شناسایی و کشف کردند.

تسلط ارتش عراق بر مناطقی در الانبار

خبر دیگر از عراق اینکه، ارتش موفق شد در عملیات خود برای پاکسازی محور شرقی شهر الرمادی بر محور دفاعی عناصر تروریستی در منطقه «حصیبه» در شرق الرمادی تسلط پیدا کنند.

«ابوعزام» مسئول عملیات تروریستی داعش در شمال فلوجه نیز در عملیات نیروهای مشترک عراقی در روستای البوعکاش در شمال فلوجه استان الانبار کشته شد.

علاوه بر آن نیروهای عراقی در راستای عملیات آزادسازی شهر فلوجه وارد شهر «الخمسه کیلو» در غرب الانبار شدند و از عملیات انتحاری داعش با سه خودروی بمب گذاری شده در محور غربی الانبار جلوگیری کردند.

نیروهای مشترک عراقی همچنین مسیر ارتباطی و امدادرسانی داعش برای انتقال افراد مسلح و مهمات بین مناطق الرمادی را مسدود کردند.

در همین ارتباط، عید الکربولی سخنگوی شورای استانداری الانبار اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق توانستند تمامی خطوط ارتباطی و امدادرسانی داعش در شهر رمادی را مسدود و اکنون نیز تلاش می‌کنند تمامی راه‌های ارتباطی آنان را قطع کنند.

در استان صلاح الدین نیز نیروهای «گردان‌های حزب الله عراق» موفق شدند منطقه البوجراد در بیجی را آزاد کنند و راه ارتباطی با پالایشگاه بیجی را باز کنند.

در این عملیات نیز «مناف حمید الجواری» عضو برجسته داعش به دست نیروهای امنیتی در منطقه البوجواری در شمال شهرستان بیجی از پای درآمده است.

وزارت کشور عراق اعلام کرد که 15 تروریست داعش در درگیری با نیروهای عراقی در بیجی واقع در شمال تکریت کشته شدند.

در همین حال، نیرو هوایی عراق وارد شد و مواضع داعش و تجهزات و دو تانک آنها را به هنگام عقب‌نشینی در مسیر ارتباطی بین منطقه الصینیه و مناطق نزدیک آن در استان صلاح الدین هدف قرار داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است