منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰
شناسه خبر: 341932
گروه :خبر
93938977583264908105
 

گفتگوی هرمز با فعال موفق عرصه اقتصاد مقاومتی؛

از خرید دستگاه جوجه کشی ۷۰۰ هزار تومانی تا کسب سرمایه ۷۰ میلیونی

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در هرمزگان با بیان اینکه در ابتدا با خرید یک دستگاه 700 هزار تومانی جوجه کشی بلدرچین کار خود را آغاز کردم تصریح کرد: مهمترین آسیب پرورش بلدرچین در استان نبود کشتارگاه رسمی و قانونی در هرمزگان است.

داوود زمانیان فعال اقتصاد مقاومتی در عرصه پرورش بلدرچین در میناب در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با اشاره به دریافت تسهیلات 30 میلیونی اقتصاد مقاومتی گفت: در ابتدا با خرید یک دستگاه 700 هزار تومانی جوجه کشی بلدرچین کار خود را آغاز کردم.

وی با اشاره به میزان کلی هزینه کرد در پروژه پرورش بلدرچین تصریح کرد: تاکنون 70 میلیون تومان خرج کردم و دو سوله 50 متری را در زمینی به مساحت 800 متر احداث کردم.

زمانیان با اشاره به بازار فروش محصولات خود گفت: گوشت بلدرچین به واسطه خاصیت های بسیار بالایش در کل هرمزگان مصرف و این محصول به اکثر نقاط استان صادر می شود.

وی با بیان اینکه جوانانی که مایل به پرورش بلدرچین هستند را باید تشویق به فعالیت در این عرصه کرد و افزود: در دوره های اول امکان دارد کار به سود دهی نرسد و این عادی است اما در دوره های بعد سود دهی آغاز می شود و در استان هرمزگان پرورش بلدرچین بسیار پر بازده است.

فعال اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه پرورش بلدرچین نیازمند کار گروهی است،  اظهار کرد: با آغاز این عرصه 6 نفر را شاغل کردم که از این تعداد 3 نفر از آنها از اعضای خانواده ام هستند.

زمانیان با اشاره به آسیب های موجود در عرصه پرورش بلدرچین گفت: مهمترین آسیب پرورش بلدرچین در استان نبود کشتارگاه رسمی و قانونی در هرمزگان است.

وی اضافه کرد: همه پرورش دهندگان بلدرچین در استان باید برای کشتار طیور خود آنها را به خارج از استان برده و سپس به استان برگردانند که این پروسه هزینه بسیار هنگفتی بهمراه دارد.

فعال اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه احداث کشتارگاه در استان خواسته همه پرورش دهندگان بلدرچین است گفت: با  هزینه هنگفتی که نقل و انتقال طیور دارد صرفه اقتصادی کار پایین می آید و ما مجبوریم بلدرچین ها را در برخی موارد به صورت زنده به مشتری تحویل بدهیم تا خودش آن را کشتار کند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی