منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
شناسه خبر: 180770
گروه :خبر

حسن روحانی در سخنرانی خود در جمع فرماندهان نیروی انتظامی سخنانی را مطرح کرد که رگه هایی از سکولاریسم در آن دیده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر حسن روحانی رئیس دولت تدبیر وامید روز گذشته در جریان سخنرانی در جمع فرماندهان نیروی انتظامی سخنانی را مطرح کرد که اندکی پس از مطرح شدن آن واکنش های متعددی را در پی داشته است.

 

وی در جریان این سخنرانی موضوعاتی را بیان کرد که توجه به آن ها و بررسی ریشه های این گفته ها نتایجی را به دنبال دارد که قابل توجه است.

 

پیش از این در چند مورد انتقاداتی به دولت تدبیر و امید و اطرافیان رئیس جمهوری در خصوص اظهارات آن ها مطرح شده بود. منتقدان تاکید کرده بودند که اکثریت اطرافیان رئیس جمهور و کابینه دولت را افرادی تشکیل می دهند که به دیدگاه سکولاریسم و جدایی دین از سیاست اعتقاد دارند.

 

بیش ترین انتقاد ها به حلقه مشاوران حسن روحانی و افرادی مطرح شد که با شخص رئیس جمهور قبل از تشکیل دولت یازدهم در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همکاری می کردند.

 

محمود سریع القم – مشاور روحانی و عضو مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت

 

روحانی: معیار منکر را جامعه تعیین می کند/ منابع اسلامی: حدود منکرات توسط خداوند تعیین می شود

 

روحانی در سخنرانی روز گذشته خود در توضیح نظر شخصی اش در خصوص منکر و شناخت منکرات گفته است: منکر همانی است که مردم می‌گویند این کار بدی است. مقابله با یک منکر زمانی است که وقتی پلیس با آن برخورد می‌کند، مردم برای آن کف می‌زنند.

 

 

این سخنان حسن روحانی در حالی مطرح شده است که بر اساس آیات و احادیث مسلمانان منکر نه توسط جامعه، بلکه از سوی خداوند تعیین شده و به وسیله پیامبر(ص) به مردم اعلام می شود.

 

در حدیثی از رسول مکرم اسلام(ص) آمده است که:  حَلالُ مُحَمَّد حَلالٌ أَبَداً إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ وَ حَرَامُهُ حَرَامٌ أَبَداً إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ لایَکُونُ غَیْرُهُ وَ لایَجِیءُ غَیْرُهُ: «حلال محمّد همیشه تا روز قیامت حلال است و حرام او همیشه تا قیامت حرام است، غیر آن نخواهد بود و غیر او نخواهد آمد» نیز نقل شده است.

 

برداشت روحانی از قانون و قوانین حکومت دینی

 

دکتر حسن روحانی در بخش دیگر از سخنان روز گذشته خود گفته است: پلیس موظف به اجرای اسلام نیست، هیچ پلیسی نمی‌تواند بگوید که چون این را خداوند گفته و یا روایتی است که پیغمبر فرموده است، خود را مسئول اجرای اسلام بداند. بی‌خود، خود را به مخمصه نیاندازیم و مردم را گرفتار نکنیم، وظیفه پلیس اجرای قانون است؛ به هر حال برخی از احکام شرع در قانون آمده و برخی هم مجلس مطابق با شرع تصویب می‌کند.

 

بنا به گفته های مطرح شده، دکتر روحانی معتقد است که مواردی را که پلیس بایستی باید اجرا کند لزوما قوانین اسلامی نیست. اما در اینجا این سوال مطرح می شود که مگر قوانینی که در حکومت اسلامی جمهوری اسلامی ایران به تصویب می رسند بر اساس قوانین اسلامی نیست؟

 

 

با نگاهی ژرف تر به این گفته این موضوع از سخنان دکتر روحانی نیز برداشت می شود که وقتی پلیس موظف به اجرای اسلامی نباشد و از طرفی قوانین را اجرا کند، پس ممکن است قوانین غیر اسلامی نیز در قوانین موجود باشند!

 

این در حالی مطرح می شود که بنا بر دکترین جمهوری اسلامی ایران قوانین اجتماعی بایستی بر اساس حدود اسلامی تصویب شده و به اجرا در بیایند. در این میان وظیفه نظارت بر اجرای قوانین اسلامی بر عهده نهادهای مختلفی است که یکی از این نهادها، نیروی انتظامی است.

 

لزوم تجدید نظر رئیس جمهور در افراد حاضر در حلقه مشاوران خود

 

به نظر می رسد حلقه مشاوران سکولار رئیس جمهور فعالیت خود را به آنجا رسانده اند که تلاش می کنند در متون سخنرانی رئیس جمهور نیز ریشه های فکری خود را بگنجانند و این موضوع را به راحتی می توان از سخنرانی روز گذشته دکتر روحانی مشاهده کرد.

 

ادامه فعالیت این مشاوران و رساندن اطلاعات نادرست به روحانی کار را به آنجا خواهد رساند که به تدریج وجهه روحانی نیز مانند مشاورینش شود و در این راستا لازم است رئیس جمهور به منظور جلوگیری از این مسئله در حلقه مشاوران خود تجدید نظر نماید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان