منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
شناسه خبر: 193847
گروه :خبر
1739171

ناظرسازمان اداره بنادر بر روی شناور “دریاپاک 1″ با بیان اینکه این شناور در مدت زمانی بیش از 6 سال در دست ساخت بوده است،گفت:این کشتی امکان پاکسازی آلودگی های نفتی تا انتهای دریایی عمان و در بعد 400 مایلی را دارد.

مهدی محبی، ناظرسازمان اداره بنادرو شرکت کشتی سازی فراساحل بندرعباس بر روی شناور “دریاپاک 1″ در گفتگو با هرمز گفت: این کشتی به ابعاد 55 طول و عرض 13 متر به منظور جمع آوری لکه های نفتی اعم از لکه های روغنی و شیمیایی در آب های کم عمق و آزاد طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این شناور آخرین تکنولوژی روز دنیا برای مبارزه با آلودگی های نفتی را دارا است،اظهار کرد: 5 نمونه از پیشرفته ترین  تجهیزات با کاربری مختلف بر روی این کشتی نصب شده که امکان پاک کردن هر گونه لکه در عمق های مختلف را دارا است.

 

محبی افزود:شناور دریا پاک پس از جمع آوری لکه های آنها را به ساحل انتقال می دهد که امکان استفاده از نفت های جمع آوری شده از سطح دریا وجود دارد.

وی با بیان اینکه نمونه های مشابه این شناور در  کشور فنلاندساخته می شود،تصریح کرد:قسمت اعظم تجهیزات این کشتی از خارج از کشور وارد شده و این شناور در مدت زمانی بیش از 6 سال در دست ساخت بوده است.

ناظرسازمان اداره بنادربر روی شناور “دریاپاک 1″ یادآور شد:از زمان انعقاد قرار داد برای ساخت این کشتی کشورهای حوزه خلیج فارس خواستار همکاری ایران برای پاکسازی آلودگ های نفتی هستند.

وی گفت: این کشتی امکان پاکسازی آلودگی های نفتی تا انتهای دریایی عمان و در بعد 400 مایلی را دارد.

محبی با اشاره به پدیده جلبکی کشند قرمز در سواحل خلیج فارس خاطر نشان کرد:کشند قرمز لکه های جلبکی روغنی شکل است که شناور دریا پاک تجهیزات لازم برای پاکسازی نقاط کم عمق و قسمت های صخره ای ساحل را برای پاکسازی کشند دارد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است