منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
شناسه خبر: 226383
گروه :خبر
qeshm-hospital_1239

بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم با حضور رییس جمهور با هزاران امید برای مردم این جزیره افتتاح شد ولی اینگونه که به نظر می رسد این بیمارستان نتوانسته است مرهم درد بیماران این جزیره باشد.

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز   از  قشم ، عدم وجود بیمارستان مجهز و درخورشان مردم جزیره قشم سالها به چشم می آمد و چه مردان و زنانی به دلیل نبود امکان در این جزیره به جهان ابدی پیوستند اما بعد از فشارهای زیاد دراین جزیره یک بیمارستان مجهز دایر شد که متاسفانه کمبود پزشک و متخصصین در این بیمارستان بازهم مردم این جزیره را برای درمان راهی بیمارستان های حاشیه جزیره می شوند .

 

 

اکثریت مردم جزیره قشم با روی کارآمدن دولت تدبیرو امید فکر می کردند کلید تدبیر و اعتدال دولت تدبیر و امید رمز گشای قفل مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان این جزیره باشد متاسفانه باید گفت مشکلات حوزه بهداشت و درمان در این جزیره شکل مطلوبی ندارد .

 

 

اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است که اجرای موثر آن امید را به دل بیماران برگرداند ولی چه خوب بود جزیره قشم این امید را از بیماران نمی گرفت و آنها را روانه بیماراستان های خارج جزیره نمی کرد .

 

 

طی اعلام مواردی از سوی مردم خبرنگارقشم آزاد با حضور سه ساعته دربیمارستان پیامبراعظم (ص) قشم مشکلات و مواردی از قبیل نبود دکتر ارتوپد ، زدن سوزن اشتباه به بیمار قلبی ، کمبود های نیروی کار و عدم رسیدگی درست به بیماران را پیگری کردند .

 

 

در ابتدا به سراغ نبود دکتر ارتوپد دراین بیمارستان رفتیم که این خبر صحت داشت و همان لحظه یک مجروح تصادفی به نام ” ج – ح ” وارد بیمارستان کردند که از چند ناحیه دچار شکستگی شده بود ، بعد از دقایقی پرستاران برای اعلام وضعیت بیماربه سراغ آن آمدند که به دلیل نبود دکتر ارتوپد دراین بیمارستان فرد مجروح را بعد از دوساعت به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل کردند .

 

 

بر‌اساس آمار همه روزه شاهد تصادفات مختلف در این جزیره هستیم امید است چاره ای برای رفع نبود پزشک ارتوپد در این جزیره اندیشیده شود .

 

 

این در حالی است که دکتر بهمن پروزی درنشست خبری پیرامون افتتاح بیمارستان جدید قشم به مردم این جزیره وعده داد و گفت : به جرات اعلام می کنم نه تنها نیازی به اعزام بیماران قشم به مرکز استان هرمزگان و دیگر استان های همجوار نداریم ، بلکه بیماران دیگراستان ها همجوار را در بیمارستان قشم پذیرش خواهیم کرد اما در همین حضور سه ساعته دو نفر از بیماران این بیمارستان به مراکز درمانی استان هرمزگان انتقال داده شدند !

 

 

زدن سوزن اشتباه به یکی از بیماران توسط پرستار یکی دیگر از سوژه هایی بود که در گفتگوبا فرد بیمار از واقعیت قضیه باخبر شدیم .

 

 

این فرد بیمار می گوید : درد شدیدی در سینه ام داشتم که برای مداوا به بیمارستان آمدم بعد از یک روز، پرستار سوزنی را به شکمم زد که بعد از دقایقی شکمم به شکل نگران کننده ای باد کرد ، بعد از تزریق سوزن حالم مساعد نبود و پرستاربا وارد کرد سرنگ به شکمم کمی خون از شکمم کشید و الان شکمم روز به روز کبود و کبودتر می شود  .

 

 

این جوان قشمی یادآورشد : دکتر اشتباه پرستار را تایید کرده است و بعد از درمان از پرستار شکایت می کنم .

 

 

کمبود های نیروی کار و عدم رسیدگی درست به بیماران یکی از گله های بیماران بود که همگی خواستار رفع این مشکل بودند .

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند