منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 299298
گروه :خبر
IMG_00751

در اوایل دی ماه سال 94 خانواده ای در یکی از دره های کوهشاه احمدی روستای شریک آباد آشنا شدیم که به عنوان بدترین خبر سال 94 شناخته شد اما در پایان یکی از مثمر ثمر ترین خبر شهرستان حاجی آباد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم؛در اوایل دی ماه سال 94  خانواده ای در یکی از دره های کوهشاه احمدی روستای شریک آباد آشنا شدیم که به عنوان بدترین خبر سال 94 شناخته شد که این خبر واکنش مسئولان کشوری و استانی و همچنین شهرستانی را در پی داشت و در پایان به عنوان مثمر ثمر ترین خبر سال 94 در شهرستان حاجی آباد انتخاب شد.

 

اوایل دی ماه یکی از اخبار تاسف‌بار سال 94 منتشر شد و آن زندگی مشقت بار خانواده روستایی در سایه بزرگترین معدن کرومیت کشور رسانه ای شد که در دنبال آن بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد تنی چند از مسئولین شهرستان منجمله سپاه ، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آموزش و پرورش شهرستان برای انتقال این خانواده به مکانی مناسب وارد عمل شده تا کودکان قربانی معلولیت و اعتیاد پدر خانواده نشوند بلاخره تلاش ها برای نجات این خانواده از فقر و محرومیت مثمره ثمر واقع شد.

IMG_00751

که این خانواده به روستای گیشاب انتقال داده شدند و با همکاری دهیار و شورای روستا یک قطعه زمین برای این خانواده در نظر گرفته شده است و بسیج سازندگی نیز مسئولیت ساخت ان را برعهده گرفته و آموزش و پرورش نیز بچه ها را در مدرسه ثبت نام کرده است و در حال حاضر پنچ کودک در بین همسن سالیهای خود در حال تحصیل می باشند.

IMG_00751

و ماجرا از این قرار بود که مبارزه و ریشه کنی فقر و محرومیت همواره مورد تاکید مسئولان عالی نظام بوده است و در این راستا مقام معظم رهبری نیز همواره در فرمایشات خود نسبت به ریشه کنی فقر در جامعه به مسئولان تاکید کرده اند.

 

عدم شناسایی کامل نیازمندان واقعی توسط دستگاههای مربوطه در ارائه خدمات  باعث احساس نارضایتی از بی توجهی مسئولان در بین قشر محروم جامعه شکل گیرد.

IMG_0063

منطقه کوهشاه احمدی از شمالی ترین مناطق استان هرمزگان است با وجود معادنی غنی از کروم ،آهن ، جنگل های فراوان بادام کوهی درمنطقه  فقر ومحرومیت در روستاهای این منطقه فریاد می زند

 

روستای شریک آباد واقع در کوهشاه احمدی بزرگترین معدن کرومیت کشور را داراست اما این روستا از امکانات اولیه و راه ارتباطی محروم است و اهالی برای تردد به این روستا باید از مسیر رودخانه ای عبور کنند.

 

مشکلات و نبود امکانات باعث مهاجرت روستاییان این منطقه شده و ثروت و ذخایر معدنی که سهم مردم این منطقه است تجار بیگانه و غیر بومی استخراج می کنند.

IMG_0064

در فاصله دو کیلومتری از روستای شریک آباد در عمق دره ای در این منطقه خانواده هفت نفره بدون هیچ گونه امکانات و مانند انسان های بدوی زندگی می کنند .

 

پنچ فرزند این خانوده در بدترین شرایط بهداشتی زندگی می کنند و مادر  خانواده نیز دوران بارداری خود را سر می کند.

 

دارای این خانواده تنها یک چادر نیمه سوخته بدون فرش و امکانات اولیه است و کودکان این خانواده به دلیل عدم ارتباط با جامعه تا کنون صحبت کردن یاد نگرفته اند.

 

این خانواده محروم که 12 سالی است که در این منطقه زندگی می کنند به دلیل ناتوانی در تهیه پوشاک و خوراک در بدترین وضعیت بهداشتی قرار دارند و کودکان با  پاهای برهنه و لباسهای کهنه روزگار خود را سر می کنند ، دو فرزند این خانواده نیز به دلیل فقر و محرومیت جان خود را از دست داده اند.

IMG_0091

پدر خانواده که از لحاظ ذهنی عقب مانده و معتاد می باشد به هیچ عنوان حاضر نشده تا خانواده اش را به یکی از آبادی های منطقه ببرد.

 

محمد پسر ده ساله این خانواده  روزها به دنبال 15 گوسفندان است و چهار کودک دیگر هم با فاصله سنی یک سال بدون لباس مناسب و مواد غذایی در خانه می گذرانند.

 

تا کنون نیروی انتظامی و سپاه برای انتقال این خانواده به مکانی مناسب وارد عمل شده تا کودکان قربانی معلولیت و اعتیاد پدر خانواده نشوند اما تلاش ها برای نجات این خانواده از فقر و محرومیت بی فایده بوده است.

IMG_0072

در حالی که روزانه میلیاردها ثروث از معادن این منطقه استخراج می شود اما فقر و محرومیت در کووهشاه و روستاهای اطراف موج می زند باشد که مسئولان گوشه چشمی به این مردم محروم داشته باشد.

 

واقع در کوهشاه احمدی بزرگترین معدن کرومیت کشور را داراست اما مردم محروم کوهشاه از ذخایر عظیم معدنی این منطقه سهمی ندارند.

 

و در ادامه رسانه ای این خبر مسئولان کشوری و استانی واکنش نشان داده و این خبر به عنوان مثمر ثمرترین خبر در سال 94 در شهرستان حاجی آبادشد.

 

خانواده ای که بعد از ۱۲ سال فقر و گوشه نشینی به روستا امدند

 

خانواده ای فقیر که 12 سال دور از چشم همه در بیست کیلومتری روستای شریک اباد کوهشاه احمدی در فقر و نداری بسر می بردند.

 

خانواده ای فقیر که 12 سال دور از چشم همه در بیست کیلومتری روستای شریک اباد کوهشاه احمدی در فقر و نداری بسر می بردند.

 

مبارزه و ریشه کنی فقر و محرومیت همواره مورد تاکید مسئولان عالی نظام بوده است و در این راستا مقام معظم رهبری نیز همواره در فرمایشات خود نسبت به ریشه کنی فقر در جامعه به مسئولان تاکید کرده اند.

 

عدم شناسایی کامل نیازمندان واقعی توسط دستگاههای مربوطه در ارائه خدمات باعث احساس نارضایتی از بی توجهی مسئولان در بین قشر محروم جامعه شکل گیرد.

 

منطقه کوهشاه احمدی از شمالی ترین مناطق استان هرمزگان است با وجود معادنی غنی از کروم ،آهن ، جنگل های فراوان بادام کوهی درمنطقه فقر ومحرومیت در روستاهای این منطقه فریاد می زند.

 

روستای شریک آباد واقع در کوهشاه احمدی بزرگترین معدن کرومیت منطقه را داراست اما این روستا از امکانات اولیه و راه ارتباطی محروم است و اهالی برای تردد به این روستا باید از مسیر رودخانه ای عبور کنند.

 

مشکلات و نبود امکانات باعث مهاجرت روستاییان این منطقه شده و ثروت و ذخایر معدنی که سهم مردم این منطقه است تجار بیگانه و غیر بومی استخراج می کنند.

 

در فاصله دو کیلومتری از روستای شریک آباد در عمق دره ای در این منطقه خانواده هفت نفره بدون هیچ گونه امکانات و مانند انسان های بدوی زندگی می کنند .

 

پنچ فرزند این خانوده در بدترین شرایط بهداشتی زندگی می کنند و مادر خانواده نیز دوران بارداری خود را سر می کند.
دارای این خانواده تنها یک چادر نیمه سوخته بدون فرش و امکانات اولیه است و کودکان این خانواده به دلیل عدم ارتباط با جامعه تا کنون صحبت نکرده یاد نگرفته اند.

 

این خانواده محروم که ۱۲ سالی است که در این منطقه زندگی می کنند به دلیل ناتوانی در تهیه پوشاک و خوراک در بدترین وضعیت بهداشتی قرار دارند و کودکان با پاهای برهنه و لباسهای کهنه روزگار خود را سر می کنند و دو فرزند این خانواده به دلیل فقر و محرومیت جان خود را از دست داده اند.

 

پدر خانواده که از لحاظ ذهنی عقب مانده و معتاد می باشد به هیچ عنوان حاضر نشده تا خانواده اش را به یکی از آبادی های منطقه ببرد.
محمد پسر ده ساله این خانواده است که روزها به دنبال ۱۵ گوسفندان سپری می کند و چهار کودک دیگر هم با فاصله سنی یک سال بدون لباس مناسب و مواد غذایی در خانه می گذرانند.

 

پس از شناسایی این خانواده توسط بسیج سازندگی سپاه حاجی آباد تنی چند از مسئولین شهرستان منجمله سپاه ، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آموزش و پرورش شهرستان برای انتقال این خانواده به مکانی مناسب وارد عمل شده تا کودکان قربانی معلولیت و اعتیاد پدر خانواده نشوند بلاخره تلاش ها برای نجات این خانواده از فقر و محرومیت مثمره ثمر واقع شد و این خانواده به روستای گیشاب انتقال داده شدند و با همکاری دهیار و شورای روستا یک قطعه زمین برای این خانواده در نظر گرفته شده است و بسیج سازندگی نیز مسئولیت ساخت ان را برعهده گرفته و آموزش و پرورش نیز بچه ها را در مدرسه ثبت نام کرده است و در حال حاضر پنچ کودک در بین همسن سالیهای خود در حال تحصیل می باشند.

 

خیلی ناراحت کننده است که روزانه میلیاردها ثروث از معادن این منطقه استخراج می شود اما فقر و محرومیت در کوهشاه و روستاهای اطراف موج می زند باشد که مسئولان گوشه چشمی به این مردم محروم داشته باشد.

 

با توجه به موارد فوق، بدون تردید زندگی مشقت بار خانواده روستایی در سایه بزرگترین معدن کرومیت کشور را باید بدترین خبر شهرستان حاجی آباد و همچنین مثمر ثمر ترین خبر در بخش محرومیت ذایی در سال 94 نامید.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است