منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
شناسه خبر: 249929
گروه :خبر
IMG-20151204-WA0016

روستای فخر آباد از توابع شهرستان میناب که ساکنان آن سال ها با غبار محرومیت نبرد کرده اند، هم اکنون چشم انتظار کمک جدی مسئولان شهرستان و استان برای محرومیت زدایی و زندگی بهتر برای فردای فرزندان خود هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ، روستای فخر آباد از توابع شهرستان میناب که ساکنان آن سال ها با غبار محرومیت نبرد کرده اند، هم اکنون چشم انتظار کمک جدی مسئولان شهرستان و استان برای محرومیت زدایی و زندگی بهتر برای فردای فرزندان خود هستند.

در شهرستان میناب روستایی است که تاکنون از نگاه مسئولان مغفول مانده و هرچند این شهرستان مناطق محروم زیادی دارد اما محرومیت در روستای فخرآباد که نزدیک ترین روستا به این شهرستان است موج می زند.

 

 

روستای مذکور 234خانوار و 921 جمعیت دارد که نزدیک ترین روستا به شهرستان میناب است که در فاصله 3 کیلومتری از این شهرستان قرار دارد، تلفن همراه اهالی این روستا را همراهی نمی کند و این در حالیست که بر اساس تبلیغات گسترده اپراتور همراه اول هیچکس تنها نباید باشد.

 

 

شورای روستای فخر آباد شهرستان میناب گفت : روستای فخر آباد به تلفن ثابت و به شبکه های تلفن همراه دسترسی ندارد، مردم برای استفاده از تلفن همراه باید از روستا خارج شوند.

 

 

وی افزود : در حال حاضر این روستا فقط از خط های برره ای استفاده می کنند و همراه اول آنتن دهی ندارد و حتی ایرانسل هم بیشتر اوقات خط دهی مناسبی ندارد و این در حالی است که ما نزدیک ترین روستا به مرکز شهر هستیم ولی از امکانات عصر ارتباطات که تقریبا تمام مردم از تلفن همراه استفاده می کنند متاسفانه ساکنان این روستا که بیش از 234 خانوار هستند و بیش از 921 در این روستا سکونت دارند برای برقراری ارتباط همیشه با مشکل مواجه اند.

 

 

گنجی زاده بیان کرد : وقتی از روستا خارج می شویم چندین پیامک به گوشی ارسال می شود یا این که می گوید شما چند تماس بی پاسخ داشته اید و این واقعا جای تاسف  برای مسئولان را دارد .

 

 

شورای روستای فخر آباد افزود : مردم روستای فخر آباد میناب از نبود تلفن ثابت در این محله گله مند و چشم انتظار مسولان دولت تدبیر و امید هستند که بعد از انقلاب تاکنون این روستا از تلفن ثابت بی بهره بوده است مردم این روستابدلیل بی توجهی مسئولان همچنان در انتظار بسر می برند.

 

 

وی ادامه داد : از یک طرف باید عرض کنیم الان در اکثریت روستاهای اطراف این شهرستان تلفن ثابت و حتی اینترنت واگذار شده ولی مردم این روستا که از نزدیک ترین روستا به شهر می باشد از نداشتن تلفن ثابت رنج می برند و 37 سال است که  در انتظار وعده های مسئولان هستند.

 

 

گنجی زاده اضافه کرد : ارتباطات امروز جزو لاینفک زندگی بشری است و هر انسانی در هرنقطه دورافتاده ای هم که باشد، برای تامین نیازها و انجام امور خود تلفن و اینترنت را حق خود می داند که از آن بهره مند باشد.

 

 

وی تصریح کرد: عملا خط های تلفن همراه در این روستا بدون استفاده مانده است و هیچ کارایی ندارد همراه اول که این همه تبلیغ می کند که هیچ کس تنها نیست بداند اهالی این روستا با حدود 234 خانوار به خاطر آنتن دهی نامناسب از امکانات این شبکه مخابراتی محروم هستند و تاکنون به رغم نامه نگاری های زیاد حرفمان به جایی نرسیده است و امیدواریم درد دلمان به گوش مسئولان بالا دست برسد .

 

 

عدم توسعه زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان میناب باعث ایجاد نارضایتی‌هایی در بین مردم روستای فخر آباد این شهرستان شده و مردم خواستار رسیدگی جدی به این وضعیت و بهبود وضعیت موجود هستند.

 

 

وی به یکی دیگر از مشکلات این روستا اشاره کرد و افزود : 7 سال از قول مسئولان برای آسفالت این روستا می گذرد ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است و فقط مسئولان وعده می دهند .

 

 

گنجی زاده بیان کرد : فقط 2 کیلومتر است که نیاز به آسفالت دارد و بلاتکلیفی مردم این اهالی برای 2 کیلومتر آسفالت برای مسئولان ذی ربط یک نوع سهل انگاری است و تلاش بیشتر مسئولان اداره راه وشهرسازی استان  در این زمینه ضروری است.

 

 

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است