منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
شناسه خبر: 195917
گروه :خبر
images4

روستای آبگرم لای بیشه در ۲۰کیلومتری حاجی آباد است که برای رسیدن به آنجا بایستی سه کیلومتر از جاده خاکی بعد از آبشار تزرج را عبور کنی تا به روستا برسید و این روستای که۸۶خانوار جمعیت داشته است به دلیل نبود آب،جاده و مدرسه جمعیتش نصف شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان  به موازات جاده قدیمی روستا ،جاده ای دیگر می خواهند احداث کنند که در حال حاضر رها شده مانده است واین جاده در مقابل رودخانه روستاست وبایستی پل نیز برای آن احداث شود تا در زمان بارندگی جاده تخریب نشود و تنهامدرسه روستا از دوسال پیش تعطیل شده است.

شغل مردم کشاورزی ودامداری است روستا آب چندانی ندارد فقط از یک چشمه قنات آب شرب وکشاورزی تامین می شود و از ساعت هشت تا ده صبح آب شرب ومابقی ساعات هم آب کشاورزی از چشمه به داخل روستا می رود که به دلیل نبود کانال کشی برای انتقال آب به مزارع نخل اهالی،آب هدر می رود وبه زیرزمین نفوذ می کند وبه کشاورزی تمامی اهالی نمی رسد.

اگر حدود دو کیلومتر کانال کشی ویا لوله گذاری شود آب این مایه حیات به دل خاک نفوذ نمی کند وکمتر بخار می شود و به نخل های پیارم می رسد.

این روستای که۸۶خانوار جمعیت داشته است به دلیل نبود آب،جاده و مدرسه جمعیتش نصف شده است.

خرید آرد به قیمت آزادبرای خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی گران است، به نمایندگان مجلس،استاندار ورئیس جمهور هم نامه نوشته اند و پیگیری کرده اند اما نتیجه ثمره بخش نبوده است.
حسین پور رئیس شورای اسلامی روستای آبگرم لای بیشه در یکی از نامه های خود به جناب آقای استاندار گفت : روستای آبگرم لای بیشه فاقد جاده آسفالت  است وتردد به این روستا برای اهالی سخت وطاقت فرسا است .

حسین پور افزود : در این روستا آب لوله کشی وجود ندارد ومانند انسان های نخستین باید از برکه ها وچشمه ها آب خوردنمان را تهیه کنیم جنابعالی تصور نمایید اگر یک شهرنشین اول صبح شیرآب خانه اش را باز نماید وآب جاری نشود چه قیامتی برپا می کند .

وی با بیان اینکه  از خانه بهداشت که حداقل امکانات را داشته باشد بی بهره ایم تصریح کرد :در این روستا مسجدی جهت ادای فریضه نماز جماعت وجود ندارد، و ضعیف بودن ترانس برق وخرابی پی در پی آن مشکلات مردم را از لحاظ برق دوچندان کرده است و نوسان شدید برق وسایل برقی اهالی را از بین برده است .

رئیس شورای اسلامی روستای آبگرم لای بیشه ادغان کرد: تنها مدرسه روستا که در گذشته ساخته شده تعطیل و رو به ویرانی است و امکان درس خواندن برای بچه ها در این روستا وجود ندارد.

وی گفت : کوچه ها ومعابرروستا به علت نداشتن روشنایی،شب ها در تاریکی مطلق است ،به علت سیل زدگی روستا،آب چشمه ای که مردم از آن بهره مند بودند،در مسیر رودخانه قرار گرفته است واندک آب آن هم به هدر می رود.

رئیس شورای اسلامی روستای آبگرم لای بیشه خطاب به جناب استاندار گفت :تصور نمایید اهالی روستا چه زندگی مشقت باری را سپری می کنند، بعضا این تصور برای اهالی روستا پیش می آید که این روستا از نقشه کشور محو شده است و مسئولین آن را به فراموشی سپرده اند،اما جناب آقای استاندار در این روستا چند ده نفر انسان زندگی می کنند که مانند همه انسان ها امید به زندگی دارند، وجود ما را در این دنیا به اندازه دانه ارزنی قبول نمایید وبه داد ما برسید.

رئیس شورای اسلامی روستا ابگرم لابیشه مسجد نیمه تمام روستا را نشانم می دهد که برای اتمام مراحل ساخت این تنها مسجد روستا نیاز به حمایت دارند.
وی گفت : مردم چوب سادگی وکم توقعی شان را می خورند ، فریادمان به جایی نمی رسد ،سی وهفت سال از انقلاب می گذرد،تاکنون هیچ نماینده ای به این روستا نیامده است.

 

وی در ادامه گفت : فقط مرحوم “عباسی”در زمان حیات ونمایندگی شان به این روستا آمده است و از نمایندگان مجلس گلایه داریم که نامه هایمان را پی پاسخ گذاشته اند و روستاییان را فراموش کرده اند.

 

حسین پور با بیان اینکه در روستا طرح هادی اجرا نشده است، اظهار کرد : مردم این روستا حتی قبل از انقلاب با رژیم طاغوت سر ستیز داشتند و تنگه زاغ را بستند ونیروهای امنیتی رژیم سابق راکشتند.

 

وی بیان کرد : این مردم مدافع نظام اسلامی هستند و در تمام صحنه های انقلاب حضور دارند و لوله های گاز که از این روستا عبور داده شده وبه کرمان رفته شده است،مردم روستا اما هیچ بهره ای از این گاز نبرده اند و سنگ بنای آسفالت روستا تا آبشار تزرج در زمان مرحوم عباسی گذاشته شد واز این آبشار که تا روستای آبگرم لای بیشه سه کیلومتر است آسفالت نشده است.

 

داریوش پوران یکی از اهالی  روستا با اشاره به اینکه  ۸۰۰اصله نخل ودرختان مرکباتش در نطقه “برترشکی”روستا به دلیل نبود آب خشک شده اند گفت : اگر از سرچشمه روستا جدول گذاری می شد آب به تمام کشاورزی های روستا می رسید وخشک نمی شدند.

 

علی جعفرپور، عضو شورای روستا  از نبود جدول گذاری از چشمه به مزارع باعث هدررفت آب در این شرایط بی آبی شده است خبردادو افزود: دوهزار متر جدول گذاری در روستا نیاز داریم و خودمان قبلا لوله گذاری کرده بودیم،اماسیلاب لوله ها را شکست و برد.

 

دهیار روستا هم که از پنج ماه قبل این مسئولیت را پذیرفته است گفت : هیچ اعتباری تاکنون به دهیاری تخصیص نیافته است و برای احداث غسل خانه،مسجد،پارک برای بچه ها،مکان ورزشی،خودروی حمل زباله ومحل دفن زباله، و… بودجه نداریم.

 

وی اضافه کرد : دهیاری ساختمان ندارد و حتی موتور سیکلت ندارم که به امورات دهیاری رسیدگی کنم و نوسان برق در روستا داریم.

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است