منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
شناسه خبر: 205846
گروه :خبر
187549_118

مدیر موسسه خیره معلولین جهش با اشاره به امکانات محدود این موسسه برای خدمات رسانی و اشتغال آفرینی گفت: ساخت مرکز توان بخشی با اعتراضات اهالی منطقه رسالت شمالی همراه بود که مسئولین نیز با مردم همراهی کرده اند.

یوسف جلالی، مدیر موسسه خیره معلولین جهش در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت:این موسسه در سال 1380 است و با یک رشته حرفه آموزی کار خود را آغاز کرده و به مرور زمان این رشته ها را گسترش پیدا کرد.

 
وی افزود: ظرفیت موسسه 100 نفر از افراد معلولین ذهنی و در کنار این 388 خانواده معلولین که امکان حضور در مرکز ندارند تحت حمایت ما هستند و مدکاران و همکاران ما به آنها سر می زند و پیگیر مشکلات شان هستیم و 20 نفر از پرسنل ما برای کسانی که امکان حضور در مرکز را ندارند به صورت چرخشی به آنها مراجعه می کنند.

 
جلالی تصریح کرد: در حال حاضر 5 تیم آموزشی در رشته های قالی بافی و گلیم بافی ،معرق کاری ،خیاطی و چرم دوزی و هویه کاری فعالیت دارند و در کنار این آموزش های مهارت زندگی را برای این افراد داریم.

 
وی با اشاره به دیگر برنامه هایش گفت: با توجه به برنامه های اردوی ما است هر سال یک اردوی استانی دارند و ماه یک اردوی درون استانی داریم و هفته یک روز برنامه ورزشی دارندو ما با ایجاد برنامه های گوناگون برای اینکه حضور بچه ها را در جامعه پررنگ کنیم با توجه به برنامه های که در مکان ها گوناگون مانند مدرسه ها اجرا می شود ما با استفاده از گروه سرود از این بچه ها استفاده می کنند .

 
مدیر موسسه خیره معلولین جهش افزود:با توجه به هنرهای دستی که خودشان تولید می کنند در مرکز فروش می گذارند و مقدار درآمدی که به فروش می رسد به حساب خودشان می رود.

 
وی با بیان اینکه برای رفت و آمد بچه ها به مرکز با استفاده از 3 دستگاه مینی بوس بچه ها را جابه جا می شوند و در ادامه افزود:با توجه به شرایط بعضی از خانواده که بررسی کرده ایم این خانواده ها توان مالی خوبی ندارند که حتی بتواند غذای گرم مصرف داشته باشند.

 
جلالی تصریح کرد:حدود 40 تا 50 درصد هزینه از افراد را یارانه بهزیستی پرداخت می کند و مابقی از خیرین کمک می دهند.

 
وی با اشاره به علت کم بودن ظرفیت افراد تاکید کرد: این موسسه به دلیل محدود مکان و استجاری بودن آن که یکی از مشکلات اساسی است لذا برای داشتن یک مکان ثابت اقداماتی را کرده ایم که اداره مسکن و شهرسازی یک زمین 500 متری داده است و برنامه برای ساختمان 5 طبقه که 220 میلیون تومان هزینه پروانه کسب بوده است اما اهالی اجازه ساخت این مرکز را نداندو حضور معلولین را ایجاد مزاحمت می دانند .

 
مدیر موسسه خیره معلولین جهش با اشاره به تلاش های چند باره برای ساخت مرکز توان بخشی و اعتراضات اهالی منطقه برای جلوگیری از ساخت این موسسه اظهار کرد: متاسفانه مسئولین در این خصوص با مردم همراهی کرده اند و مانع از ساخت این مرکز شدند این در حالی است که امکان استقرار معلولین در مکانی خارج از محدود شهر وجود ندارد.

 

 

وی در ادامه تاکید کرد: این مرکز به صورت هئیت امنای اداره می شود و اعضای این افراد فرهنگی هستند و ما 32 پرسنل در این موسسه داریم که همه این ها بیمه هستند.

 

 

جلالی با توجه به برنامه های در آینده گفت:با تغییر مکان به شرایطی را ایجاد کنیم برای 30 الی 40 رشته های دیگر بیاریم که معلولین با گرفتن مدرک فنی و حرفه ای بتوانند مستقل شوندو با وجود این مدرک وام بگیرند و مستقل شوند.

 

 

مدیر موسسه خیره معلولین جهش با اشاره به بالا بود تبلیغات برای موسسه خاطر نشان کرد:ما از خبرنگاران و صدا و سیما درخواست که ما را بیشتر به جامعه آشنا کنند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است