منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 301557
گروه :خبر
IMG17324263
 

یادداشت/فروغ مسلم زاده

از اقدام تا عمل

شعار سال 1395 رامقام معظم رهبری ” اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل “نام نهادند تا در شرایط حساس و چالش برانگیز فعلی کشور ، با تدابیر سازنده و کارگشای اقتصادانان ودولتمردان، شاهد رونق اقتصادی و خودکفایی در عرصه تولید و محصولات داخلی باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شعار سال 1395 رامقام معظم رهبری ” اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل “نام نهادند تا در شرایط حساس و چالش برانگیز فعلی کشور ، با تدابیر سازنده و کارگشای اقتصادانان ودولتمردان، شاهد رونق اقتصادی و خودکفایی در عرصه تولید و محصولات داخلی باشیم. متاسفانه طی سالیان اخیر شاهد هستیم که بسیاری از عرصه های حساس و تاثیرگذار د رکشور عرصه آزمون و خطا و تاخت وتاز عده ای حداقلی شده و حداکثر جامعه با تبعیت ناخواسته از نتایج این ازمون وخطا در حال گذران زندگی و تحمل فشارهای اقتصادی هستند.

این درحالی است که متاسفانه شاهد رواج مصرف گرایی و لوکس گرایی در میان جامعه ایرانی هستیم و کمتر کسی حاضر است که به سمت کالاهای تولید داخل رفته و برای استفاده از تولیدات داخلی بهره ببرد. تحقق اقتصاد مقاومتی موجب شکوفایی استعداد ها و ظرفیتهای داخلی شده تا جایی که به جرات می توان گفت اقتصاد مقاومتی تنهاراه برون رفت از بن بستهای اقتصادی و رکودهای سنگین می باشد.

زمانی که جامعه از مصرف گرایی و تجمل گرایی دست برداشته وبه سوی مدیریت مصرف وخرید کالاهای داخلی حرکت نماید و موانع تولید و کارافرینی نیز از پیش پای تولید کنندگان برداشته شود می توان به اجرای دقیق و درست اقتصاد مقاومتی امید بست و منتظر نتایج شگفت انگیز و مثبت آن در بازار های داخلی و جامعه بود .هر چند از ابتدای شروع بکار دولت تدبیر و امید شاهد اقداماتی برای خروج از بن بستهای اقتصادی و کاهش تورم در جامعه هستیم اما این تلاشها کافی نبوده و هنوز برای رسیدن به قله موفقیت راه بسیاری باقی مانده است . هرمزگان با دارا بودن ظرفیتهای اقتصادی و تجاری بسیاری می تواند در زمینه پیشقدم شدن در اقتصاد مقاومتی برای سایر استانها و مناطق دیگر الگوی خوبی باشد اگر به استعدادها و ظرفیتهایش بها داده شده و از نیروهای توانمند و خلاق بومی و جوانان تحصیلکرده اش را جدی بگیرند.

ناگفته پیداست صنایع بزرگ و غول پیکر غرب شهر بندرعباس و استعدادهای گردشگری و ذخایر دریایی آن می تواند با در اختیار گذاشتن فرصتهای برابر د راختیار جوانان هرمزگانی و برطرف کردن موانع تولید فرصتهای اقتصادی و اشتغال زایی را ظرف یکسال دو چندان نموده و نمایی از اقتصاد مقاومتی را ترسیم نماید.

آنچه که این روزها اقتصاد لرزان و شکننده کشور بشدت منتظر آن است ایجاد فرصتهای تولید و رفع موانع تولید و حمایت از کارافرینان واقعی و تولیدکنندگان توانمند و مجربی است که سالها در کنار دستگاهها و صنایع بزرگ روزگار جوانی را به میانسالی و سالمندی رسانده به امید اینده ای روشن برای خود وکشورشان.امید است در این سال شاهد برطرف شدن موانع تولید و حمایت از تولید کنندگان و تشویق صرف کنندگان به سوی کالاهای ایرانی و داخلی باشیم .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان