منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴
شناسه خبر: 311812
گروه :خبر
IMG_0013_3762

فرماندار رودان گفت:شهرستان رودان پتاسیل بالایی در بخش های کشاورزی، معادن و صنعت گردشگری دارد و از سرمایه گذارنی که تمایل به مشارکت در این حوزه ها را دارند حمایت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  رودان نیوز؛ احمد محمودی فرماندار رودان گفت: ظرفیت های سرمایه گذاری و اشتغال در بخش های مختلف شهرستان رودان وجود دارد و اقدامات لازم  در جهت رفع مشکلات و موانع انجام می شود.

 

وی اظهار کرد:شهرستان رودان پتاسیل بالایی در بخش های کشاورزی، معادن و صنعت گردشگری دارد و از سرمایه گذارنی که تمایل به مشارکت در این حوزه ها را دارند حمایت می شود.

 

محمودی با اشاره به ظرفیت سرمایه گذاری بخش کشاورزی شهرستان رودان، افزود: در رودان بیش از ۴۲ هزار هکتار سطح زیر کشت وجود دارد که ۱۱ هزار هکتار به زارعت و کشت صیفی جات اختصاص دارد و تاکنون ۹۰ هکتار گلخانه نیز راه اندازی شده است.

 

وی همچنین درباره وضعیت درخت لیمو ترش در شهرستان گفت: طی سالهای اخیر وجود بیماری جارو و جادوگر و شانگر در سطح باغ های رودان شاهد بوده ایم و با توجه به اینکه این بیماری درمانی ندارد،امحاء درختان و ارائه جایگزین مناسب در دستور کار قرار گرفت.

 

فرماندار رودان در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته بیشترین محصول لیموترش در سطح استان و حتی کشور نیز از باغ های رودان برداشت می شد افزود : هم اکنون ۶ هزار کشت جایگزین که غالبا مرکبات هستند انجام شده است.

 

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل قرار داریم در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، سیاست هایی از سوی استاندار هرمزگان تعیین شده است، در شهرستان رودان نیز توفیقاتی در این زمینه حاصل شده و محور این اصل بر تمرکز در جذب سرمایه گذاران و توسعه در بخش های کشاورزی ، معادن و صنعت گردشگری با توجه به وجود ظرفیت ها لازم و پتانسیل بالای شهرستان قرار گرفته است.

 

محمودی با اشاره به مشکلات مسکن مهر رودان تصریح کرد: پیشرفت مسکن مهر رودان نسبت به سایر نقاط استان بهتر بوده است و بسیاری از کارهای زیر بنایی آن، به نحو مطلوب صورت گرفته و در راستای رفع مشکلات  با برگزاری جلسات تخصصی برنامه ریزی لازم انجام شده که با همکاری بانک های عامل ،تعاونی ها و مشارکت مردم اقدام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است