منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
شناسه خبر: 292221
گروه :خبر
13920929000158_PhotoA

جمعی از زنان نخبه سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات معاون رئیس‌جمهور واکنش نشان داده و خواستار عذرخواهی مولاوردی از مردم استان شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جمعی از زنان نخبه سیستان و بلوچستان با صدور بیانه‌ای نسبت به اظهارات معاون رییس جمهور واکنش نشان داده و خواستار عذرخواهی مولاوردی از مردم استان شدند.

متن کامل این بیانیه که در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفته است به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ به شمار می آید که با شعار آزادی معنوی انسان در بند نظام سرمایه داری را به هویت اصیل خود باز گرداند. زنان از مهمترین مخاطبان این پیام بودند چرا که در دوران پهلوی در مظلومیتی دوگانه قرار داشتند؛ از سویی گرفتار خشونت ناشی  از بی سوادی و نا آگاهی از فرهنگ اصیل اسلامی بودند و از دیگر سو تحت سیاست های نظام سرمایه داری به بردگی کشیده شده بود، در چنین شرایطی زنان به عنوان مصادیق نا مفهوم مستضعف، به ندای امام (ره) لبیک گفتند و برای نخستین بار آثار حضور اجتماعی زن مسلمان به منصه حضور در آمد.

انقلاب اسلامی بستری برای طرح نگاه متعالی اسلام به زن فراهم کرد، در نگاه اسلام در عین توجه به رشد فردی مهمترین نقش در تکامل اجتماع بر عهده زن قرار می گیرد، بر این اساس در اندیشه بزرگان انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه به زنان به عنوان یک نیروی عظیم اجتماعی نگریسته شد، خانواده نیز به عنوان سلول بنیادی اجتماع مورد توجه قرار گرفت زیرا خانواده بستر انتقال فرهنگ ناب اسلامی به نسل های آتی است.

گرچه دولت های مختلف مطابق با ارزش های انقلاب اسلامی برای ارتقاء جایگاه زن و استحکام خانواده اقدامات مثبتی انجام داده اند و در مسائل مربوط به حوزه زنان پیشرفت هایی حاصل شده است اما در دولت فعلی نه تنها در قلمرو نقش زن در کانون خانواده توجه نمی شود بلکه خانواده را مانع خود شکوفایی زن دانسته و به جای اینکه مشاور امور بانوان ریاست جمهوری به فکر چاره جویی برای دست یابی به وضعیت مطلوب در حوضه زنان و خانواده باشد به بیان سخنان دور از واقعیت و بدون تحقیق در استان پرداخته و در مصاحبه خود اظهار نموده که ((روستایی در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده اند و…)) !!! و بازتاب چنین ادعای کذبی فرصت استان را تبدیل به تهدید می کند و باعث می شود تا چهره استان محروم تر و مظلومیت مردم بیشتر شود.

خطاب سخن به سرکار خانوم ملاوردی است که چرا سعی دارید چهره بدی از این استان منعکس کنید؟ در حالی که مردم این استان مرز دارانی غیور، با فرهنگ و با غیرت هستند، شما باید به خاطر توهین خود از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کنید و بهتر است به فکر پیگیری مشکلات مردم باشید، این سخنان جای تعجب دارد و این همان آب ریختن در آسیاب دشمن است !

فردی که باید به خدمت رسانی به زنان بپردازد با سخنان نسنجیده و دور از واقعیت به مردم یک استان مرزی کشور توهین می کند و باعث جریحه دار شدن روحیه مردم غیور و با صلابت استان شده و در استانی که دست مزدوران کثیف آمریکایی و اسرائیلی به خون مردم شیعه و سنی که در برقراری امنیت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند آلوده است موج بدی را به راه انداخته است لذا ضمن درخواست از مسئولین قضایی جهت پیگیری جدی این موضوع، برای بار دوم تاکید می کنیم تا خانوم ملاوردی از مردم این خطه شهید پرور عذرخواهی نماید و در جهت تحقق کرامت و بالندگی زنان متناسب با ظرفیت و استعداد های زنان در عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بر پایه نظام نهادی، حقوقی و قانونی کار آمد، منسجم و هدایت گر در همه شئون و عرصه های حضور زن و خانواده به وظایف و مسئولیت هایش بپردازد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند