منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: 292717
گروه :خبر
نصرت-عسکریان-300x229

رییس اداره ثبت احوال شهرستان میناب گفت: از آنجایی که تاکید بر ازدواج های ثبتی و قانونی برای زوج های جوان می شود باز هم جای ازدواج های عادی و غیر ثبتی در شهرستان میناب پر رنگ به نظر می رسد باید ازدواج های غیرثبتی باید با برنامه ریزی جامع کنترل شود.

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خبرنگار میناب جنوب، تغییر شرایط مادی زندگی،ازدواج های مجدد برخی از افراد و محقق نشدن زمینه برای ازدواج های ثبتی و قانونی  زمینه را برای  ازدواج های غیرثبتی و غیر متعارف بوجود اورده است.

 

از آنجایی که موقعیت زنان در ازدواج های غیرثبتی بیش از مردان در معرض آسیب قرار دارد باید نگرش صحیح نسبت به فرهنگ سازی و فراهم شدن زمینه ازدواج ثبتی در شهرستان میناب تلاش شود.

 

این درحالی است که ازدواج‌های مشروع اما غیر ثبتی به ویژه در افغان‌ها و افراد کم سوادبیشتر به چشم می خورد زیرا به علت عدم مراجعه برای انجام آزمایش‌های خون پیش از ازدواج زمینه تولد کودکان مبتلا به تالاسمی را فراهم می‌کنند.

 

شواهد حاکی از آن است که  افراد مهاجر و کارگران فصلی که برای مدت کوتاه جهت کار کردن و امرار معاش به شهرستان های همجوار سفر می کنند بعد از مدتی به دلیل دوری از خانواده خود اقدام به ازدواج های غیر ثبتی و موقت نموده که بعد از مدتی به راحتی از همسرخود جدا می شوند.

 

معضلی که علاوه بر به خطر افتادن نظام سلامت خانواده و بروز مشکلاتی از قبیل تولد کودکان تالاسمی با ازدواج های غیرثبتی و عادی هیچ تضمینی برای آینده فرزندان و خانواده نمی توان پیش بینی کرد و مشکلات دیگری از قبیل فروپاشی زود هنگام خانواده ممکن است در جامعه برجای گذارد.

 

ازدواج های غیرثبتی با برنامه ریزی جامع کنترل شود

 

نصرت عسکریان،رییس اداره ثبت احوال شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب گفت: از آنجایی که تاکید بر ازدواج های ثبتی و قانونی برای زوج های جوان می شود باز هم جای ازدواج های عادی و غیر ثبتی در شهرستان میناب پر رنگ به نظر می رسد .

نصرت-عسکریان

وی تاکید کرد: ازدواج های غیر ثبتی در این شهرستان را بزرگترین مشکل در ادامه روند زندگی مشترک زوجین برشمرد و گفت: از آنجا که ازدواج ثبتی علاوه بر حقوق شهروندی و انجام تست های ژنتیکی امکان زندگی بهتر و بدون در سر برای زوجین فراهم می سازد ولی برخی افراد ناخواسته اقدام به ازدواج های عادی و غیر ثبتی می کنند.

 

رییس اداره ثبت احوال شهرستان میناب، یکی از ازدواج های غیر ثبتی را ازدواج اتباع بیگانه با افرادایرانی عنوان نمود و تاکید کرد: طبق مصوبه دولت در صورت تولد فرزند از این قبیل زوجین صدور شناسنامه برای فرزندان آنها به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

 

عسکریان، همچنین از عدم ثبت اسم فرزندان متولد شده از زوجین در شناسنامه مادر را یکی دیگر از معضل های ازدواج غیر ثبتی در میناب ذکر کرد و گفت: ازدواج های غیرثبتی باید با برنامه ریزی جامع  و حسابرسی شده کنترل شود.

 

 

وی با اشاره به ثبت قانونی ۲۳۲ مورد  ازدواج در بهمن ماه امسال در شهرستان میناب اذعان کرد: از تعداد ازدواج های ثبتی در بهمن ماه یکصد ازدواج مربوط به ازدواج های شهری و ۱۳۲ ازدواج در روستاهای شهرستان بوده است.

 

 

عسکریان همچنین آمار ثبت شده طلاق در شهرستان میناب را طی بهمن ماه امسال ،۴۹ مورد عنوان کرد و این میزان را با ثبت ۲۰ مورد طلاق شهری و ۲۹ مورد طلاق در روستاهای شهرستان میناب اعلام کرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است