منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
شناسه خبر: 345900
گروه :خبر
174740_575

حجت السلام دهنوی اظهار کرد: در جامعه کنونی از سه نوع ازدواج مدرن ، سنتی و عقلانی برخوردار هستیم که توصیه می شود از ازدواج عقلانی یا اصولی استفاده کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت السلام حسین دهنوی، کارشناس امور خانواده در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به شرایط ازدواج در جامعه کنونی گفت:شرایط ازدواج به سه شکل است ازدواج مدرن، سنتی و  عقلانی یا اصولی را می توان نام بردو بهترین روش این سه مورد روش ازدواج عقلانی یا اصولی است.

وی با بیان اینکه ازدواج مدرن با ارتباط دختر و پسر  در کوچه ،بازار،همایش و دانشگاه ها اتفاق می افتد و خیلی خطرناک است، افزود:ازدواج سنتی در زمان محدود شکل می گیرد و همه مراسم خاستگاری و عقد در طول یک هفته صورت می پذیرد و این روش هم توصیه نمی شود.

دهنوی اظهار کرد: ازداوج عقلانی یا اصولی  براساس ازدواج سنتی است و با پرسش چند سوال دختر و پسر از همدیگر  آغاز می شود و بعد از آن با تحقیق ، تبادل فکر و استفاده از مشاور ه برای قدرت شخصیت صورت می پذیرد ، این مدل ازدواج را بیشتر تاکید شده است.

وی افزود:با توجه به اینکه فاصله بین بلوغ جنسی و ازدواج در پسران 8 الی 10 سال و دختران 6الی7 است و در این فاصله سنی که بر افراد امکان ازدواج وجود ندارد به این موراد رعایت کنند تا مبادا با کارهای ناشایست نیازهای خود را برآورده سازند.

کارشناس امور خانواده با توجه به سن ازدواج برای جوانان گفت:سن ازدواج برای دختر و پسر به صورتی باشد که خانم ها کوچک تر از آقا باشد مطلوب سنی بین 3الی 7 سال است و بیش از این  توصیه نمی شود زیرا برای اقایونی که خانم های آنان بالاتر از 10 سال باشد مقداری مشکل پیش خواهد آمد .

دهنوی با اشاره به اینکه در ازدواج همه افراد بی عیب نخواهند بود و در بین ما فقط 14 نفر گل بی خار بودند گفت: با توجه به اینکه مثلا اگر زوجین از 100درصد 30 درصد از آن دارای مشکل می باشند با ازدواج که شکل گرفته  اگر توانستید در طول زندگی با تدبیر و با حساب دلش را بدست آورد و آرام آرام تیغ های را کنده و اگر نتوانستید مشکل را حل کرد با استفاده ازیک زربرق دور گل پیچانده است و مدارا می کنیم.

وی افزود:افرادی که با اخلاق همدیگر قبل از ازدواج آشناییت دارند و با امید این هستند که با ازدواج مشکل و اخلاق همسر خود را حل نموده وهمتای خود کرده این تفکر اشتباه است در صورتی خصلت و رفتار افراد هر چیزی هست که همان است.

کارشناس امور خانواده با اشاره به عقد موقت برای دختران تاکید کرد:توصیه من برای دختران این است که در عقد موقت برای شما مناسب نیست و این عقد مانند عقد دائم است که منبع قانونی و شرعی ندارد و با توجه با اینکه خانواده های دختر زیر بار چنین کاری نمی روند.

وی افزود:ازدواج موقت برای دختران آفت های فراوانی دارد، اگر دختر و پسر به این نتیجه برسند که برای همدیگر مناسب نیستند اما با اشاره به اینکه علاقه ای بینشان ایجاد شده است مانع کنسل کردن عقد موقت خود خواهند بود.

 انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی