منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 218804
گروه :خبر
13921103000454_PhotoA

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه غربی‌ها هیچ‌گاه سرمایه خود را برای تولید در کشور ما هزینه نمی‌کنند، گفت: آنها سرمایه‌هایشان را فقط برای نفت ما کنار گذاشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در حاشیه حضور در این شهرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت و شرایط دشت قزوین، اظهارداشت: دشت قزوین شرایط مطلوب و عظیمی برای تولید و اشتغال‌زایی دارد که باید از آن استفاده بهینه شود.

وی افزود: وجود آب و هوای مطلوب، نزدیکی به بازار 15 میلیون نفری، زمین‌های حاصلخیز و ارتفاعات البرز شرایطی را برای قزوین مهیا کرده که دیگر، بیکاری جوانان در این منطقه پذیرفته نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: باید با تولید کارگاه‌های کوچک تولیدی و مزارع محدود و نه با وسعت زیاد، ایجاد اشتغال با سرمایه کم را رقم زد.

پیش از مسائل هسته‌ای هر 3-2 ماه یک‌بار مستکبران ما را تهدید می‌کردند که اخیراً این موضوع هر روز در حال رخ دادن است

نقدی ضمن اشاره به زمزمه‌هایی که در خصوص حضور غربی‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشورمان بیان می‌شود، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که غربی‌ها هیچ‌گاه سرمایه خود را برای تولید در کشور ما هزینه نمی‌کنند، بلکه آنها سرمایه‌هایشان را فقط برای نفت ما کنار گذاشته‌اند و خودمان باید با فعالیت‌های اقتصادی در اقصی نقاط کشور بتوانیم روی پای خود بایستیم.

نقدی، کارهای اقتصادی کوچک با سرمایه کم و بازدهی زیاد را برای کار در مناطق روستایی، مطلوب عنوان کرده و یادآور شد: باید بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و این مسئله اصلی است که امام خمینی (ره) بر آن تاکید داشته و مقام معظم رهبری نیز بارها آن را گوشزد فرموده‌اند.

وی ضمن اشاره به دشمنی استکبار با ملت ایران، اضافه کرد: پیش از مسائل هسته‌ای هر 3-2 ماه یک‌بار مستکبران ما را تهدید می‌کردند که اخیراً این موضوع هر روز در حال رخ دادن است، این مسئله ثابت می‌کند که دشمنی استکبار با ملت ایران نه در حوزه هسته‌ای بلکه درخصوص ماهیت جمهوری اسلامی ایران است.

وی مسئله اسلام، پیشرفت اسلام، آزادی‌خواهی مردم، استقلال و دین‌داری را از مؤلفه‌هایی عنوان کرد که غرب قصد دشمنی با آنها را دارد و افزود: امروز با ظرفیت‌های عظیمی که در اقصی نقاط کشورمان وجود دارد باید بر اهداف خودمان ثابت‌قدم و پایدار بمانیم، چرا که کشورهای با وسعت خیلی کوچک‌تر با روش‌های علمی، تولیدات زیادی دارند و ما نیز باید با بهره‌گیری از روش‌های متداول بتوانیم عرصه جدید تولید در کشور را به راه بیاندازیم.

فرمول اقتصاد مقاومتی در کشورمان قطعا قابل اجرا است و اگر همت و مدیریت داشته باشیم مردم ظرفیت آمدن به صحنه را برای ایثارگری دارند

نقدی در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص برجام، یادآور شد: مسئله برجام بر عهده مجلس است و همانطور که نمایندگان در خدمت به مردم قسم خورده‌اند، در این حوزه نیز با ارزیابی برجام آنچه را که به صلاح مردم و مملکت است تصمیم می‌گیرند، اما نکته حائز اهمیت در این مسئله این است که چه برجام رد شود و چه تائید، باید وحدتمان حفظ شده و منویات مقام معظم رهبری را در همه امور پیگیری کنیم.

نقدی با بیان اینکه بر اساس محاسباتی که امام خمینی (ره) فرمودند با ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد می‌توان 200 میلیون نفر را از نظر غذایی تامین کرد افزود: اما با پیشرفت تکنولوژی که امروز حاضر شده می‌توان با ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد بیش از یک میلیارد نفر را از نظر میزان غذایی تامین کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: فرمول اقتصاد مقاومتی در کشورمان قطعا قابل اجرا است و اگر همت و مدیریت داشته باشیم مردم ظرفیت آمدن به صحنه را برای ایثارگری دارند که این عرصه را باید برای آنها مهیا کرد.

وی با اشاره به بحث طرح‌های خوداشتغالی و افزایش بهر‌ه‌وری داربستی کردن باغ‌های انگور را مورد تاکید قرار داد و افزود: با راه‌اندازی کارگاه‌های داربستی باغ‌های انگور و همچنین استفاده کردن از ظرفیت بسیج برای تدوین اهمیت این موضوع می‌توان تولید را در باغ‌های انگور به دو برابر افزایش داد که مردم نیز در این حوزه علاقمند به فعالیت هستند.

امروز باید نگاه به بسیج مانند دوران دفاع مقدس بوده و از ظرفیت شبکه مردمی برای بازاریابی بازارسازی بیشترین بهره را برد

نقدی ادامه داد: در حوزه داربستی کردن انگور کاری را که شاید ظرف 15 سال برای انجام آن برنامه‌ریزی شده بسیج می‌تواند در مدت کوتاهی به سرانجام برساند.

وی سیمانی کردن نهرها را از دیگر طرح‌های صرفه‌جویی اقتصادی کشاورزی عنوان و یادآور شد: به گفته خود روستاییان 70 درصد آب مصرفی حوزه کشاورزی در مسیر نهرها هدر می‌رود و دهها هزار نهر خاکی که در کشور وجود دارد با سیمانی شدن می‌تواند به اندازه ده‌ها صد آب صرفه‌جویی کند.

جایگزین کردن مواد خوراکی داخلی به جای نمونه‌های خارجی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به دیگر طرح‌های اقتصادی و افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و صنعتی یادآور شد: امروز باید نگاه به بسیج مانند دوران دفاع مقدس بوده و از ظرفیت شبکه مردمی برای بازاریابی بازارسازی بیشترین بهره را برد.

نقدی استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تولید مواد داخلی در حوزه مواد لبنی و خوراکی را از دیگر موارد مورد اهمیت ذکر و تصریح کرد: جایگزین کردن مواد خوراکی داخلی به جای نمونه‌های خارجی اهمیت زیادی دارد و امروز همان‌طور که در جنگ سیاسی، امنیتی، نظامی و علمی به پیروزی رسیده‌ایم می‌توانیم با بهره‌مندی از ظرفیت بسیج که در خدمت فرماندهان این نبرد قرار دارد در جنگ اقتصادی نیز پیروز میدان نبرد باشیم.

نقدی با بیان این مطلب که برای جذب سرمایه باید بازارهایی سودآور تشکیل شود عنوان کرد: با افزایش بهره‌وری و ارتقای مدیریت می‌توان در جنگ اقتصادی پیروز شد. چرا که ما می‌توانیم در عرصه اقتصادی سرآمد بوده و دنیا را متحول کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی