منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: 328966
گروه :خبر
13950326000546_PhotoA

یک فعال سیستم بانکداری گفت: علی‌رغم رفع تحریم‌ها شرکت‌های اروپایی فقط حاضر به فروش نرم‌افزار به ایران هستند و انتقال دانش فنی به ایران را نمی پذیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که در پسابرجام انتظار می‌رود پای شرکت‌ های اروپایی و آمریکایی به بازارهای مختلف  ایران باز شود، یک شرکت ایرانی فناوری اطلاعات اخیراً یک سیستم بانکداری متمرکز الکترونیکی از چین به ایران آورده و درصدد فروش آن به بانک‌های کشور است.

این شرکت ایرانی جزو شرکت‌های دانش‌بنیان است و تولید بومی دانش بنیان یکی از انتظارات اولیه از این نوع شرکت ها است. از این رو تلاش برای تولید یک سیستم بانکداری بومی توسط این شرکت بیشتر از واردات محصول خارجی انتظار می رفت.

همچنان که در حال حاضر نیز در ایران چند مجموعه دانش‌بنیان داخلی در زمینه تولید CORE BANKING (سیستم نرم‌افزار جامع بانکداری) فعالیت می‌کنند. این شرکت ها برای فروش محصولات خود به بانک‌های کشور با مشکل عدم اطمینان مدیران به محصول ایرانی و رقابت سخت با محصولات خارجی مواجه‌اند.

اکنون مدیرعامل شرکت ایرانی وارد کننده این محصول چینی درباره چرایی ورود یک محصول از چین به بازار بانکداری کشور، توضیح می دهد: در پسابرجام نیز اروپایی‌ها با ایران کار نمی‌کنند. شرکت‌های اروپایی مایل به فروش نرم‌افزار بانکداری به ایران هستند اما به انتقال دانش فنی و بومی‌سازی راضی نمی‌شوند. علاوه بر این جنس چینی الزاما بد نیست.

وی مدعی شد: مزیت ورود این محصول خارجی به کشور در انتقال دانش فی و بومی سازی دانش است. این سیستم با هدف بومی‌سازی،‌ نصب و راه‌اندازی، واگذاری کد منبع (Soorce code) به همراه انتقال دانش توسعه و نگهداری و پشتیبانی کامل ارائه می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری