منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 310446
گروه :خبر
hormoz

شهردار قم گفت: با توجه به مشکلاتی که سودهای بدهی‌های بانکی شهرداری برای شهر قم ایجاد کرده است، شاهد حمایت مراجع و علما در خصوص رفع این مشکل بودیم و در این زمینه آیت‌الله مکارم شیرازی نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم با بیان اینکه عمده توان مدیریت شهری در سال گذشته صرف رفع چالش‌های شهرداری و اصلاح ساختاری این مجموعه شده است اظهار کرد: خوشبختانه سال گذشته اصلاح ساختار تشکیلات در سیستم شهرداری در ابعاد عمرانی، مالی، سرمایه گذاری و برنامه ریزی صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در گذشته قدرت تصمیم گیری در برخی بخش‌های شهرداری از نیروها گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: امروز با تدبیر صورت گرفته آرامش مناسبی در مجموعه شهرداری حاکم شده است.

شهردار قم با اشاره به بدهی‌های بانکی شهرداری تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر 500 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری تهاتر شد و 500 میلیارد هم برای امسال پیش بینی شده و برنامه داریم طی سه سال همه بدهی‌های بانکی را مستهلک کنیم.

وی به مشکل سود دیرکرد وام‌های بانکی اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله برای مراجع و علما تشریح شده و نظر مثبت علماء و بزرگان قم برای رفع این مشکل را داشتیم و در این زمینه شاهد ارسال نامه از طرف آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله مومن به رئیس جمهوری و رهبری برای رفع بدهی‌های بانکی شهرداری قم بوده‌ایم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به مستهلک شدن بخش عمده بدهی‌های شهرداری به پیمانکاران افزود: خوشبختانه در شرایط فعلی همه طرح‌های عمرانی شهر فعال است.

وی به مشکل تاخیر در تکمیل برخی پروژه‌های عمرانی اشاره و تصریح کرد: در صدد هستیم اکثر پروژه‌های نیمه کاره شهر را تا پایان امسال راه اندازی کنیم و پروژه‌های جدیدی که آغاز می‌شود حداکثر یکساله در اختیار مردم قرار دهیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان