منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
شناسه خبر: 317505
گروه :خبر
IMG_4681

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان قشم عنوان کرد: با توجه به اینکه اردوهای جهادی بهترین بستر تحقق مطالبات رهبری می باشند در صورت گسترش، این اردوها می توانند بعنوان الگوی پیشرفت به جهانیان ارائه شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا حسینی،جانشین دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه در سالهای اخیر حرکتهای جهادی در جامعه دانشگاهی در حال گسترش است گفت: حرکت های جهادی برگرفته از از تفکر جهادی و فرهنگ جهاد می باشد و اهمیت آنها در باورها و اعتقادات دینی مشخص است.

 

وی افزود: در این میان ما نه تنها جهاد در راه خدا و دین خدا را از گرده‌ خود ساقط نمی دانیم که با توجه به اهمیت این حکم الهی و دعوت به آن در جای جای کلام خدا و با الگو برداری از فرهنگ ایثار و شهادت چه در صدر اسلام و چه در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی، خود را موظف و مکلف به انجام این فریضه الهی با تمام امکانات می دانیم.

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم اظهار کرد: در صورت گسترش فرهنگ جهادی، این پدیده می تواند به عنوان بخشی از یک الگوی پیشرفت به جهانیان ارائه شود لذا برگزارکنندگان اردوهای جهادی، تلاش بیش از پیش را برای انعکاس فضای اردو و ثمرات آن به توده های مردم انجام دهند.

 

حسینی تصریح کرد: استفاده از تریبون های نماز جمعه، ائمه جماعات مساجد، برپایی کمپ هایی در سطح شهرها به منظور آشنایی مردم و برقراری ارتباط مستقیم با مردم و استفاده از رسانه های جمعی بخشی از راهکارهای گسترش اردوهای جهادی است.

 

وی تاکید کرد: نتایج یک مطالبه واقعی از مسئولان می تواند به اندازه چندین اردوی جهادی کارکرد خدمت رسانی داشته باشد.

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان قشم با بیان اینکه اردوهای جهادی یکی از بهترین بسترها برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری است، گفت: در سالهای اخیر گروه های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)جهت خدمت رسانی به مناطق محروم شهرستان قشم اعزام شده است.

 

وی یاد آور شد: گروه جهادی شهید وزوایی(بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم) در راستای خدمات رسانی در عرصه بهداشتی- درمانی تحت عنوان کاروان سلامت پزشکی خدمات شایان ذکری را در روستاها و جزایر قشم که از خدمات بهداشتی-درمانی مطلوب محروم بودند ارائه کرده است.

 

حسینی اظهار کرد: گروه جهادی شهید منصوری(بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قشم) در زمینه های عمرانی،فرهنگی و آموزشی و گروه جهادی شهید علم الهدی(بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قشم) در زمینه فرهنگی بویژه در گردآوری و تهیه و تدوین اولین کتاب “سردار شهید موسی درویشی” تحت عنوان ” یک مرد، یک جزیره” و گروه جهادی شهید غلامشاه ذاکری(دفتربسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم)در زمینه عمرانی،آموزشی،فرهنگی بویزه در ساخت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) قشم در ساله های اخیر به ارائه خدمات به مردم محروم شهرستان قشم در قالب اردوهای جهادی دانشجویی پرداخته اند.

 

جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان قشم با اشاره به تجربه موفق گروه جهادی شهید غلامشاه ذاکری در ساخت مسجدحضرت ابوالفضل(ع) قشم، خاطر نشان کرد: این گروه جهادی پس از پیگیری های مستمر چندین ساله موفق به اخذ قطعه زمینی به مساحت ۳۷۴مترمربع به ارزش ریالی (ده میلیارد ریال) در جزیره قشم شده است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است