منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
شناسه خبر: 212516
گروه :خبر
image340812
 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

اردوهای مختلط خلاف است/ با خاطیان برخورد می‌کنیم

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مردم سالاری دینی را اندیشه امام راحل دانست و پیرامون مدیریت فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: به‌دنبال مکانیزم‌های حقیقی‌تری برای مدیریت فرهنگی دانشگاه‌های غیرانتفاعی هستیم و نظارت در این دانشگاه‌ها باید جنبه حمایتی داشته باشد تا شاهد ارتقای فرهنگ دانشجویان باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سید ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم عصر امروز در جمع دانشجویان بسیجی ‌سراسر کشور در دانشگاه فردوسی، اظهار داشت: باید با شناخت شخصیت و سبک زندگی امام خمینی(ره) در برابر تحریف از اندیشه‌های ایشان برخاست.

وی شناخت ابعاد اعتقادی و خط مشی سیاسی امام خمینی(ره) را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد: برای شناخت هر چه بهتر افکار و اندیشه‌های امام خمینی(ره) باید ابعاد اعتقادی و خط مشی ایشان را در کنار یکدیگر بررسی کرد و باید توجه داشت که خط مشی سیاسی ایشان سبب تمایز امام از دیگر رهبران سیاسی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ریشه دینی امام خمینی(ره) را بستر تفسیرهای اجتماعی متعددی دانست و بیان کرد: ایشان با اتکا به دین و ریشه‌های فرهنگ دینی توانستند بستر بسیاری از تفسیرهای اجتماعی بوده و مترجم ادبیات دینی در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی باشند.

هاشمی اسلام سیاسی امام خمینی(ره) را منطبق بر باورهای دینی عنوان کرد و ادامه داد: امام راحل توانست اسلام سیاسی را بر مبنای باورهای دینی تنظیم کند که این اسلام قیامی را نه تنها در ایران بلکه در تمام جهان ایجاد کند تا به مقابله با استکبار برخیزد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مردم سالاری دینی را اندیشه امام راحل دانست و پیرامون مدیریت فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: به‌دنبال مکانیزم‌های حقیقی تری برای مدیریت فرهنگی دانشگاه‌های غیر انتفاعی هستیم و نظارت در این دانشگاه‌ها باید جنبه حمایتی داشته باشد تا شاهد ارتقای فرهنگ دانشجویان باشیم.

وی در خاتمه از برخورد با دانشگاه‌های برگزار کننده اردوهای دانشجویی مختلط خبر داد و افزود: مقام معظم رهبری اردوهای دانشجویی مختلط را غیر قانونی می‌دانند و براساس رهنمودهای ایشان برگزاری این اردوها خلاف قانون است و با دانشگاه‌های خاطی برخورد می کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند