منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
شناسه خبر: 268102
گروه :خبر
13941008000148_PhotoA

رئیس‌جمهور ترکیه در جمع سفرای این کشور ضمن محکوم کردن انفجار امروز در استانبول گفت که عامل انتحاری این انفجار، یک سوری بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در پی انفجار امروز در استانبول، در جمع شماری از دیپلمات‌های این کشوراز جمله سفراء، درباره جدیدترین تحولات ترکیه سخنرانی کردند.

وی اعلام کرد که انفجار امروز در استانبول را که طی آن، 10 شهروند ترکیه جان خود را از دست‌داده‌اند، محکوم می‌کند.

اردوغان تاکید کرد که آنکارا همچنان در مبارزه با تروریسم قاطع است و از نظر آن هیچ فرقی میان داعش و حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) که تروریستی است، وجود ندارد.

وی افزود: برخی در ترکیه هستند که به وطن خود خیانت می‌کنند. کسانی هستند که از حقوق بشر سخن می‌گویند اما از سازمانهای تروریستی حمایت می‌کنند. پیام ما به ملت ترکیه و جهانیان این است: ما مشکلی با کردها نداریم و همه اختلافات ما با گفت‌وگو حل می‌شود. مشکل اصلی ما با تروریست‌ها و حامیان آنها است. ترکیه هدف اول گروه‌های تروریستی است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه با اشاره به شرایط حاکم کنونی در مناطق کردنشین این کشور گفت: ما از جنوب شرق ترکیه حمایت می‌کنیم و فرودگاه‌ها و زیرساختها را در این منطقه از کشور برای برادران و شهروندان کردی بازسازی می‌کنیم.

وی افزود: من به تمام شخصیت‌های آکادمیک خارجی  که علیه دولت ترکیه، طومار امضا کرده‌اند، می‌گویم: به ترکیه بیایید تا با چشم خود ببینید که ما چگونه از حقوق بشر حمایت می‌کنیم.

اردوغان سپس با اشاره به مسئله دولت موازی در ترکیه گفت: از نهادهای مختلف جامعه مدنی می‌خواهم که از دولت در قبال تروریسم حمایت کنند زیرا ترکیه یک کشور واحد و یکپارچه است و ما اجازه نخواهیم داد که دولتی در داخل این دولت تشکیل شود. ما به هیچکس اجازه نخواهیم داد که اتحاد ملت یکپارچه ترکیه را از هم بپاشد. هرکس که برای این هدف تلاش کند، ما بر اساس قانون، او را بازخواست خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: من از سفرای ترکیه می‌خواهم که رویکرد دولت ما در قبال تروریسم را به خارج از کشور انتقال دهند.

وی در ادامه بار دیگر به مسئله سوریه اشاره کرد و گفت: موضع ما در قبال سوریه کاملا روشن است. ما به کمک خود به آوارگان سوری ادامه خواهیم داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری