منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 249074
گروه :خبر
13940910000307_PhotoA

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به اقدامات تنبیهی اخیر مسکو علیه آنکارا تأکید کرد که کشورش در صدد انتقام گیری از تحریم‌های احساسی روسیه علیه ترکیه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه (امروز) متعهد شد که ترکیه در مقابله تحریم‌های «احساسی» روسیه که بعد از سرنگون شدن جنگنده «سوخو ۲۴» مسکو علیه آنکارا وضع شده است، انتقام نگیرد.

بنا به گزارش شبکه «العربیه»، به دنبال سرنگون شدن جنگنده روسیه توسط جنگنده «اف ۱۶» ترکیه بر فراز آسمان سوریه، مسکو فروش تورهای خود به ترکیه را متوقف کرد و همچنین در صدد است واردات میوه و سبزیجات و محصولات کشاورزی از ترکیه را ممنوع اعلام کند و همچنین تهدید کرده است اقدامات تنبیهی بیشتری در قبال این اقدام ترکیه اتخاذ کند.

رئیس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگارانی که در هواپیمای ریاست‌جمهوری همراه وی بودند گفت: «روسیه شریک راهبردی ما است و ما قصد داریم محصولاتی همچون غذا را همچنان در اختیار آنها قرار دهیم».

اردوغان ادامه داد که اقدامات روسیه در راستای «شأن یک دولت» نیست و ضمن متهم کردن روسیه به در پیش گرفتن یک شیوه احساسی گفت: «ترکیه در این زمینه اصالت خود را حفظ می‌کند. ما زبانی که آنها مورد استفاده قرار داده‌اند را استفاده نمی‌کنیم…ما از آنها انتظار داریم که لحن و زبان خود را تغییر دهند».

اردوغان تأکید کرد که ترکیه به هیچ عنوان قصد ندارد از شهروندان روس که در ترکیه زندگی می‌کنند انتقام بگیرد و گفت: «عمل متقابل چیزی است که باید در چارچوب محدودیت‌های قانون انجام گیرد».

روسیه بیش از نیمی از نیاز گاز طبیعی ترکیه را تأمین می‌کند اما اردوغان تأکید کرد که قطع صادرات گاز روسیه به ترکیه، آسیب چندانی به آنها نمی‌زند.

اردوغان در اینباره گفت: «ما همه عمر خود با گاز طبیعی زندگی نکردیم..این کشور به سختی عادت دارد».

وی تأکید کرد که آنکارا بغیر از روسیه، تأمین کنندگان دیگری دارد که می‌توانند گاز ترکیه را تأمین کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی