منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۷
شناسه خبر: 246772
گروه :خبر
13940906000109_PhotoA

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه روسیه سه بار حریم هوایی این کشور را نقض کرده بوده تأکید کرد که آنکارا عمدا جنگنده روس را سرنگون نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه درباره علت سرنگون کردن جنگنده روس توسط جنگنده‌های تُرک، تأکید کرد این سومین باری بود که جنگنده‌های روس حریم هوایی ترکیه را نقض می‌کردند.

«دیلی صاباح» به نقل از اردوغان گزارش داد که ترکیه عمدا جنگنده روسیه را سرنگون نکرده است.

وی همچنین مدعی شد که واشنگتن «ادله‌ موثقی دارد که نشان می دهد شرکت‌های روس و داعش به نظام سوریه نفت می‌فروشند».

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: «روسیه می‌گوید که گروه داعش را در جبل الترکمان هدف قرار می‌دهد. ولی من به شما می‌گویم که این گروه در این منطقه حضور ندارد و این نیز بهانه واهی برای حمله به این منطقه است».

اردوغان در ادامه تصریح کرد: «به صورت جدی از روسیه می‌خوام که بر سر یک میز بنشینیم و درباره همه پرونده‌هایی که می‌تواند در روابط راهبردی ما خلل ایجاد کند، گفت‌وگو کنیم».

وی اظهار داشت که «ما آماده‌ایم با مسئولان روس دیدار و درباره موضوع جنگنده با آنها گفت‌وگو کنیم».

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین پنجشنبه در جریان یک سخنرانی مدعی شده بود، هر بمبی که در سوریه می‌افتد ما ترکها آن را در قلبمان احساس می‌کنیم و از آن متاثر می‌شویم.

اردوغان در ادامه به مسئله داعش اشاره کرد و گفت که ترکیه از همان ابتدا داعش را یک گروه تروریستی دانست و موضع ما در قبال داعش کاملا روشن و واضح است. لذا هیچ طرف داخلی یا خارجی حق ندارد ترکیه را به حمایت از داعش یا عدم مبارزه با آن متهم کند زیرا ما بیش از هر طرف دیگری از داعش ضربه خورده‌ایم.

رئیس کابینه ترکیه با تکرار چندین باره گفته‌های پیشین خود درباره سوریه گفت: «روسیه از دولتی حمایت می‌کند که مردم خود را می‌کُشد.» وی در ادامه افزود: « آنهایی که در برابر تروریسم، استانداردهای دوگانه اتخاذ کرده‌اند، با آتش بازی می کنند.»

اردوغان برای اینکه منظور خود را واضح‌تر بگوید، گفت: «حمایت از رژیم (بشار) اسد که 380 هزار نفر از مردم خود را کشته، بازی با اتش است. حمله به گروه‌های معارض که مشروعیت بین‌المللی دارند با بهانه مبارزه با داعش هم بازی با آتش است.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است