منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۶
شناسه خبر: 182079
گروه :خبر
13931104000171_PhotoA

رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه به شدت از رویکرد دوگانه رسانه‌ها و مقامات غربی انتقاد کرد و گفت کسانی که ناآرامی‌های ترکیه را تظاهرات و اعتراض می‌خوانند، به اعتراضات در آمریکا می‌گویند شورش.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه بار دیگر به انتقاد از سیاست‌های دوگانه غرب در مسئله اعتراضات اجتماعی پرداخت.

وی که همزمان با اعتراضات و تظاهرات‌های روز جهانی کارگر، که در ترکیه به خشونت و زد و خورد با پلیس کشیده شد، صحبت می‌کرد، گفت: «کسانی که که ناآرامی‌ها در ترکیه را تظاهرات می‌نامند، آنچه در بالتیمور رخ می‌دهد را شورش می‌نامند.»

اشاره وی به اعتراضاتی است که از دو هفته قبل در پی کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست به دست پلیس در شهر بالتیمور آمریکا آغاز شده و همچنان نیز در جریان است.

مقامات و رسانه‌های آمریکایی اعتراضات در بالتیمور را «شورش» می‌خوانند. باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا معترضان را «مشتی اوباش» توصیف کرده است.

اردوغان امروز همچنین گفت: «هیچ‌کس از به استفاده از زور توسط پلیس در بالتیمور یا احکام اعدام در مصر را مورد انتقاد قرار نمی‌دهد.»

به نوشته پایگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان ترک، وی افزود: «آن‌هایی که وقتی ما دزدان را خرابکار می‌نامیم ما را به صلابه می‌کشند، از آنچه در بالتیمور رخ می‌دهد، ناراحت نمی‌شوند.»

اردوغان در ماه‌‌های اخیر با وجود همکاری‌های گسترده با کشورهای غربی، جنگ لفظی گسترده‌ای با مقامات این کشورها داشته است. ماه گذشته میلادی وی بر سر مسئله کشتار ارامنه در زمان عثمانی نیز به انتقاد از رویکرد کشورهای غربی پرداخت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است