منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
شناسه خبر: 305043
گروه :خبر
13950125000069_PhotoA

نتایج تحقیق ویژه نشان می‌دهد که ارتش نیجریه در خلال درگیری‌های ماه دسامبر 347 مسلمان شیعه را کشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نتایج یک تحقیقات ویژه نشان داد که ارتش نیجریه در طول درگیریهای ماه دسامبر سال 2015 بیش از 347 مسلمان شیعه که همگی از پیروان شیخ ابراهیم زکزاکی بودند را قتل عام کرده است.

این گزارش که اواخر روز دوشنبه توسط دولت محلی ایالت کادونا(محل وقوع درگیری) در شمال نیجریه منتشر شد میگوید که ارتش به سمت پیروان ابراهیم زکزاکی، که همچنان تحت بازداشت است، شلیک کرده است.

وال استریت افزود: مقامات دولت مرکزی و ارتش نیجریه روز سه شنبه از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند. آنها پیش از این اقدام ارتش را دفاع از خود خوانده بودند.

ابراهیم موسی سخنگوی جنبش اسلامی زکزاکی در نیجریه امروز سه شنبه گفت: خانواده های زیادی هستند که کودکان خود را از دست داده اند و دولت نیجریه به دنبال توجیه آن است.

سازمان عفو بین الملل نیز اعلام کرد که به زودی گزارش خود در زمینه رفتار ارتش با شیعیان نیجریه را منتشر میکند و هرکس مسئول این جنایات باشد به پای میز مخاکمه کشانده خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است