منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
شناسه خبر: 337136
گروه :خبر
13940410000689_PhotoA

نیروهای سوری امروز جمعه به چند متری راه مهم و حیاتی کاستیلو در شمال شهر حلب رسیدند؛ راهی که تنها گذرگاه امدادرسانی از ترکیه به تروریستهای داخل شهر حلب در محور شمال و شرق این شهر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه پس از اینکه پنجشنبه (روز گذشته) از نظر آتشباری بر بخشی از شاهراه کاستیلو در شمال شهر حلب تسلط پیدا کرد، امروز جمعه به چند متری این جاده رسید.

اهمیت قطع این راه مهم این است که امدادرسانی به تروریستها از ترکیه به تروریستهای داخل شهر حلب در محور شمال و شرق این شهر کاملا قطع می‌شود.

اندازه واقعی  

دوازده روز پس از آغاز عملیات سرنوشت‌ساز شمال و غرب شهر حلب ارتش سوریه روز گذشته موفق شد،‌ مزارع شمالی، میانی و جنوبی «الملاح» در شمال شهر حلب را کاملا تحت کنترل خود بگیرد.

پس از این موفقیت، نیروهای ارتش سوریه و مقاومت موفق شدند، شاهراه امدادی تروریست‌ها منتهی به داخل شهر حلب را با قدرت آتشباری قطع کنند.

نیروهای مقاومت همچنین موفق شدند در مزارع الملاح پیشروی داشته باشند و کنترل «کتله الجامع» را به دست گیرند.  کنترل کتله الجامع به این معناست که راه الکاستیلو که تنها گذرگاه ارتباطی میان ریف حلب و مناطق شرقی آن است تحت رصد نیروهای سوری قرار گرفته و این مناطق عملا جدا شده و از همه اطراف محاصره خواهند بود.

با کنترل مزارع الملاح، ارتش سوریه توانست به صورت گازانبری ورودی شمالی حلب را محاصره و امنیت نقطه تمرکز خود را برای ایجاد یک محور جدید به منظور عملیات از سمت غرب به سوی اردوگاه حندرات تأمین کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی