منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۳
شناسه خبر: 195779
گروه :خبر
13940331000538_PhotoA

ارتش سوریه عملیات آزادسازی و پاکسازی 2 منطقه «اللیرمون» و «بنی زید» در شهر حلب از گروه‌های مسلح تروریستی را آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه امروز (دوشنبه) نیز به عملیات نظامی خود در منطقه کارخانه‌های اللیرمون در نزدیکی کوی «بنی زید» شهر حلب که با پیشروی‌هایی در این منطقه همراه بود، ادامه داد.

از عملیات‌ ارتش سوریه چنین بر می‌آید که این نیروها تلاش دارند، منطقه صنعتی اللیرمون و کوی بنی زید را از عناصر مسلح تروریستی پاکسازی کنند، به ویژه آنکه در روزهای اخیر گروه‌های مسلح با استفاده از این منطقه حملات خمپاره‌ای و موشکی متعددی را علیه مناطق مسکونی غرب حلب انجام دادند که صدها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که محور الخالدیه – اللیرمون شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح بود که با پیشروی‌‌های جدید ارتش سوریه همراه بود.

این منبع افزود: ارتش سوریه موفق شد، چندین کارخانه و ساختمان را آزاد و از عناصر مسلح پاکسازی کند و همچنان به عملیات خود در این منطقه ادامه می‌دهد.

عملیات ارتش سوریه در منطقه صنعتی اللیرمون از این جهت حائز اهمیت است که این منطقه با دربرگرفتن تعداد زیادی از کارخانه‌ها، انبارها، شرکت‌ها و کارگاه‌های صنعتی دارای اهمیتی مانند منطقه صنعتی الشیخ نجار حلب است.

همچنین ارتش سوریه با در دست گرفتن کنترل منطقه صنعتی اللیرمون راه نفوذ به کوی بنی زید را هموار می‌کند که همواره از مهمترین عوامل نگرانی اهالی غرب حلب است، چون گروه‌های تروریستی از این کوی حملات خمپاره‌ای و موشکی خود علیه حلب غربی را انجام می‌دهند.

این درحالی است که اهالی غرب حلب همواره از ارتش سوریه خواسته‌اند، کوی بنی زید را از وجود عناصر مسلح پاکسازی کند و در این راستا هفته گذشته نیز تظاهراتی جهت تاکید مجدد بر این خواسته خود برگزار کردند.

در صورتی که ارتش سوریه منطقه صنعتی اللیرمون و کوی بنی زید را از عناصر مسلح پاکسازی کند و کنترل این دو منطقه را در دست گیرد، در ارتباط و تماس مستقیم با ریف شمالی حلب و بزرگراه کاستلو خواهد بود که تنها خط ارتباط و امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح در شرق حلب با خارج این شهر از جمله ریف شمالی و ترکیه است و راه را بر تکمیل محاصره شرق حلب هموار خواهد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است