منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: 186151
گروه :خبر
13930916000701_PhotoA

ارتش سوریه موفق شد خط اصلی امداد و کمک‌رسانی گروه تروریستی تکفیری «داعش» در ریف حسکه، در شمال شرقی سوریه را قطع کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در استان حسکه، واقع در شمال شرقی این کشور، کنترل دو تقاطع «صدیق» و «البترول» را در دست گرفت.

در دست گرفتن کنترل این دو تقاطع توسط ارتش سوریه به معنای قطع راه اصلی امداد و کمک‌ رسانی گروه تروریستی تکفیری «داعش» در ریف حسکه و با مانع مواجه شدن نقل و انتقال عناصر تکفیری داعش در این منطقه است.

همچنین با تسلط ارتش سوریه بر این دو تقاطع، کمربند امنیتی اطراف شهر حسکه، مرکز استان حسکه گسترش می‌یابد، بویژه آنکه داعش در این اواخر تلاش داشت، با هدف تصرف حسکه حملات جدیدی را علیه این شهر انجام دهد.

اما در محورهای دیگر عملیاتی استان حسکه، ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع مردمی این استان، در عملیاتی موفق که از محور غربی شهر حسکه انجام شد، پل ابیض و دو باب مدرسه و شهرک الداودیه را آزاد کنند.

در ادامه این عملیات این نیروها ضمن پیشروی در محور ریف شرقی و غربی حسکه ده روستا را آزاد کنند.

تقاطع صدیق حلقه ارتباطی حسکه به تل تمر است و از دست دادن برای داعش ضربه بزرگی بشمار می‌آید. یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد: این تقاطع اصلی‌ترین و مهمترین خط امدادرسانی داعش از کوه عبد العزیز و روستاهای مسیحی‌نشین منطقه الخابور است که تماما از این تقاطع می‌گذرد.

اما درباره تقاطع البترول این منبع میدانی سوری توضیح داد: با در دست گرفتن کنترل این تقاطع ارتش سوریه امکان پیشروی به سمت شهر الشدادی در جنوب استان حسکه و میدان نفتی تشرین در شرق این استان را می‌یابد.

منبع مذکور افزود: هم اکنون ارتش سوریه بر بخش‌های گسترده‌ای از خطوط انتقال نفت میدان نفتی تشرین به پالایشگاه ابیض و پالایشگاه حمص سیطره دارد و امنیت آنها را تامین می‌کند.

انتهای پیام

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است