منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۶
شناسه خبر: 211359
گروه :خبر
 

رسانه ترکیه‌ای ادعا کرد؛

ارتش ایران تا دو سال دیگر وارد «مکه» می شود!

«ایران بعد از خلیج {فارس} در حال جایگیر شدن در دریای سرخ و مدیترانه است. این مسئله باعث شده تا سیاست های عربستان در منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه طرفدار حزب حاکم ترکیه در سرمقاله خود نوشت ارتش ایران طی دو سال دیگر  وارد مکه خواهد شد.

بر پایه این گزارش؛ روزنامه ترکیه ای “ینی شفق” ادعا کرده از آنجا که خاورمیانه به دو قطب محوری بر پایه مذاهب اسلامی تقسیم خواهد شد، ایران در قالب یکی از این دو قطب، تانک های خود را نزدیکی «کعبه» مستقر خواهد کرد.

در این سرمقاله آمده است: «از آنجا که نظریه «اسلام در نهایت با خود خواهد جنگید» در بسیاری از محافل در حال چرخیدن است، تمامی تخمین ها در این رابطه به واقعیت تبدیل خواهد شد.»

در ادامه این سرمقاله که به ایران و عربستان به یک اندازه حمله شده ادعا شده است: «ایران بعد از خلیج {فارس} در حال جایگیر شدن در دریای سرخ و مدیترانه است. این مسئله باعث شده تا سیاست های عربستان در منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.»

لازم به ذکر است ادعاهای این روزنامه طرفدار اردغان رییس جمهور ترکیه در حالی مطرح می شود که ظریف وزیر خارجه کشورمان در هفته گذشته از طریق رسانه ها و سفرهای دوره ای خود خواهان تعامل و گفتگو با اعراب شده است.

علاوه بر این در هفته های اخیر و بعد از رسیدن به توافق هسته ای، تهران بارها اعلام آمادگی کرد که می خواهد با کشورهای عربی به ویژه عربستان در زمینه های مختلف وارد مذاکره و رایزنی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی