منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
شناسه خبر: 239401
گروه :خبر
image480275
 

به بهانه اظهارات تند روحانی در نمایشگاه مطبوعات؛

ارتزاق نشریه وابسته به معاون وزیر ارشاد از بیت المال با یارانه های میلیاردی!

رئیس جمهور در حالی با کنایه از اختصاص بودجه حاکمیتی به برخی رسانه ها سخن گفت که نشریه وابسته به معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد یارانه های میلیاردی دریافت می کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رئیس جمهور روحانی در یکی از سری سخنرانی های تندخویانه خود رسانه های منتقد، قوه قضاییه، نهادهای مسئول در امنیت کشور و… را مورد شدیدترین انتقادها قرار داد و البته برخی عوامل دستگیر شده به اتهامات جاسوسی و شبیه آن را سرمایه های کشور خواند.

وی در نمایشگاه مطبوعات تهران در حالی سخنرانی می کرد که تقریبا نیمی از خبرگزاری ها و نشریات و روزنامه های کشور که عموما منتقد سیاست های دولت هستند در اعتراض به فشارهای وزارت ارشاد به منتقدین به نمایشگاه نرفته اند.

با اینکه بسیاری از تحلیلگران عصبانیت و پرخاشگری رئیس جمهور را ناشی از بازداشت برخی از نزدیکان رسانه ای دولت به اتهام همکاری با سرویس های غربی می دانند اما برخی از رسانه ای ها معتقد هستند عیان شدن سیاست های ضد آزادی مطبوعات از سوی دولت با انصراف رسانه های منتقد از حضور در نمایشگاه مطبوعات عامل اصلی اعتراض های تند رئیس جمهور به منتقدان است.

حسن روحانی در بخشی از حملات خود به رسانه های منتقد آنها را ارتزاق کنندگانی از بیت المال عنوان کرد که چون از حاکمیت بودجه می گیرند اساسا حق انتقاد به دولت را ندارند.

وی اینکه این رسانه ها هرچه می خواهند بنویسند را غیرقابل تحمل عنوان کرد.

این در حالی است که تقریبا تمام خبرگزاری های مهم کشور بودجه حاکمیتی دارند و بنا بر استدلال رئیس جمهور، دولت باید از انتقاد همه خبرگزاری ها به خود ممانعت کند.

البته سخنان رئیس جمهور در حالی است که برخی از رسانه های محلی وابسته افراد خاص در دولت از یارانه های میلیاردی برخوردار می شوند. یارانه هایی که با توجه به رقم های نجومی آن دیگر یک ردیف بودجه مستقل است تا یک سوپسیت مطبوعاتی.

بر این اساس نشریه خبر جنوب وابسته به حسین انتظامی که یک مطبوعه محلی در استان فارس و چیزی شبیه یک آگهی نامه است، برای شش ماهه اول سال جاری بالغ بر 600 میلیون تومان از وزارت ارشاد یارانه! گرفته است.

این رقم با احتساب دریافتی های این نشریه از یارانه وزارت ارشاد در سال گذشته از 2 میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

رقم های نجومی پرداخت پول به نشریه محلی خبر جنوب در حالی است که نشریات هم شان نشریه آقای انتظامی در استان های دیگر کمتر از یک صدم یارانه خبر جنوب را دریافت کرده اند.

بزرگی مبالغ پرداختی 600 میلیون تومانی و دو میلیاردی به نشریه یا به عبارت بهتر تبلیغ نامه وابسته به معاون وزیر ارشاد زمانی بیشتر قابل درک می شود که بدانیم یارانه کمتر از 60 میلیون تومانی به نشریه ای مثل وطن امروز اختصاص یافته است.

موضوع حاشیه امن برای رسانه های دولت با توجه به همین یارانه های اختصاص یافته نیز قابل تحلیل است.

همچنین رکورد احضار یک هفته نامه منتقد دولت به دادگاه در حالی است که نشریاتی با موارد مشخص توهین به شهدا، مقدسات و ارزشهای انقلابی از سوی وزارت ارشاد در حاشیه امن به سر می برند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر