منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
شناسه خبر: 347293
گروه :خبر
96344_orig

کارشناس مسائل عربستان اظهار کرد: ایجاد و پیوند دو تشکل عربی همزمان با تاسیس رژیم صهیونیستی بوده که انگلستان با هدف ایجاد مشکلات و جنگ افروزی در منطقه آل سعود و آل عبدالوهاب را ایجاد نموده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید هادی سید افقهی کارشناس مسائل عربستان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره موقعیت عربستان در نقشه های قدیم که آل سعود در این منطقه زندگی می کردند گفت:تا اواخر قرن هجدهم آل سعود رد حجاز و عربستان جایگاهی نداشت که از اوایل قرن19 با حمایت انگلیس ها دو تشکل  آل سعود و  آل عبدالوهاب با یکدیگر پیوند داده شد.

وی با بیان اینکه کلیه تشکلات عربستان در منطقه نجد ایجاد می شدند، افزود:محمد بن عبدالوهاب بنیانگذار فرقه وهابی و تکفیری است و افراد منتسب به وهابیت این فرقه  را تشکیل می دهند.

کارشناس مسائل عربستان تصریح کرد: ایجاد و پیوند دو تشکل عربی همزمان با تاسیس رژیم صهیونیستی بوده که انگلستان با هدف ایجاد مشکلات و جنگ افروزی در منطقه آل سعود و  آل عبدالوهاب را ایجاد نموده است.


وی با بیان اینکه حضور پرشور مسلمانان در مناسک حج برای انگلیس ها خیلی سخت و ناخوشایند است، اظهار کرد: در طول تاریخ کعبه محل قیام مردم و علیه ظلم صورت بوده که  تسلط بر جهان اسلام مخصوصا محرمین شریفین مهم ترین هدف غرب است.
سیدافقهی بیان کرد: کارشناس مسائل عربستان با اشاره به تاریخ خود اعراب بیان داشت:آل سعود از ابتدا انسان های خشن ، خونریز  و بی رحم بودند که اقدامات داعش در سطح منطقه برگرفته از ایده خاندان آل سعود است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است