منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
شناسه خبر: 356556
گروه :خبر
%d8%ad%d8%ac%d8%aa%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d9%88%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%b3%d9%84%d9%85%d9%8a%d9%86-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%ad%d9%85%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af

مسئول کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین کشوراظهار کرد:حضور بی سابقه میلیونی جمع عظیمی از مردم که در اربعین سال گذشته را جزء امام حسین (علیه السلام) رقم نزد لذا وظیفه ما صیانت و حفظ این دستاوردها می‌باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین درحاشیه پنجمین جلسه کمیته فرهنگی ستاد مردمی اربعین حسینی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار رفتارنیوز،گفت: کار ما حفظ دست آوردهای اربعین است حرکت عظیم امروز مردمی در اربعین ثمره چندین دهه تلاش فعالان عالم به دین است ثمره تلاش هیات های مذهبی است که به هیچ عنوان تسنعی نیست واقعا این حرکت حاصل تلاش های بسیاری از دلسوزان اسلام ناب محمدی است.

وی ضمن برشمردن مردم هرمزگان جزء زائرانی مشتاق و با نشاط به بیان اهداف پرداخت و بیان کرد:هرمزگان اقداماتی خوب انجام داده و از استان های فعال می‌باشد، خدایا شکر اربعین به جمعیتی تبدیل شده که به عنوان هویت و نشان برای شیعه مبدل گشته است.

احمدی اربعین را نماد اقتدار معنوی پیروان اهل بیت عنوان کرد و افزود: حضور بی سابقه میلیونی جمع عظیمی از مردم که در اربعین  سال گذشته را جزء امام حسین (علیه السلام) رقم نزد لذا وظیفه ما صیانت و حفظ این دستاوردها می‌باشد.

معاون آموزشی و فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت:باید در بخش حفظ دست آوردهای اربعینی بیشتر کار کنیم و از این فرصت بوجود آمده بهترین بهره برداری را جهت فرهنگ سازی درست از اصل زیارت اربعین داشته باشیم، بهترین زمان برای اصلاح دین مردم بستر محرم و رمضان است و اگر مشکلاتی داریم برطرف نماییم.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین کشور افزود: آگاهی و بصیرت حضور مردمی در زیارت اربعین دارای برکات زیادی از جمله برکات سیاسی، اجتماعی، برکات امنیتی و… خواهدبود که خیر این تلاش ها به همه می رسد.

معاون آموزشی و فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری تاکید کرد: مردم بایستی به دوری از اسراف ترغیب شوند وقتی غذایی را برمی دارند به همه جوانب از قبیل اشتها و… توجه نمایند، نکند اسراف شود، اگر ما ایرانیها فرهنگ اسراف را توسعه بدهیم و بعضا با چشم و هم چشمی هایی که داریم تنوع غذایی هیات های ایرانی با عراقی را به رخ بکشیم به جای اینکه به فضیلت های ارزشی فرهنگ مردم عراق در ساده پذیرایی نمودن احترام بگذاریم خطا انجام داده ایم، مردم عراق نزدیک به ۴۰ سال است مشغول جنگ های داخلی و خارجی هستند بیش از این توانی ندارند.

احمدی گفت:برخی اعمال و رفتار ها در اربعین ضربه زننده است و با فرهنگ اسلام ناب سازگاری ندارد لذا نباید حس میزبانی عراقی ها را ازآنان بگیریمو علما بایستی به آن و ممانعت از ترویج رزیله ها بپردازند.

فعال فرهنگی و آموزشی مناسک زیارت اربعین خاطر نشان کردند: اربعین  شبیه جبهه است جایی که تجربه معنوی داشتن آزاد است، در جبهه اگر کسی می خواست مناجات بکند فضای آزاد معنوی وجود داشت متولیان امر باید بدانید تا چه اندازه مجاز هستید در این حرکت دست کاری کنید، نباید در این رابطه دست کاری شود وگرنه این حرکت نیز مثل برخی از برنامه ها با آن همه اثرگذاری که داشتند به حاشیه رفتند و می رود.

وی عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم برخی برنامه ها را سازماندهی داشته باشیم و بسترش را فراهم، لیکن وظیفه ما فقط حفظ و پاسداری است و بس، مابقی کار دست خود مشتاقان زیارت اربعین است که برگرفته از قانون طبعیت از مناسک دینی مجازند انجام بدهند.

 

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است