منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۱۰
شناسه خبر: 369278
گروه :خبر
%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b1%db%b9_%db%b1%db%b8%db%b1%db%b0%db%b0%db%b4

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری اربعین حسینی را اعلام قدرتمندانه شکوه عالم تشیع و تسنن و ارادت به اهل بیت پیامبر(ص) دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری گفت: گرامی داشت چهلم و اربعین شهدا پیش از انقلاب آثار و برکات فراوانی داشت که ثمره آن پیروزی انقلاب و سقوط حکومت طاغوت بود.

وی افزود: امروز نیز اربعین حسینی اعلام یک قدرتمندی شکوهمندانه عالم تشیع و تسنن در حمایت و پیروی از اهل بیت (ع) است.

مروی با بیان اینکه گردهمایی 20 میلیون نفری مسلمانان به مناسبت اربعین حسینی ظرف یکهفته آن هم در شهری که امنیتی در آن وجود ندارد تنها برای اعلام تثبیت وفاداری امری است با ارزش و مقدس و حرکتی بی نظیراست اظهار کرد: این عزت و عظمتی است که به واسطه وجود مبارک اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین متجلی شده و باید قدردان آن باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان از انعکاس رسانه ای گردهمایی عظیم اربعین حسینی پرهیز کرده اند افزود: آن ها در تلاش هستند تا قتل و آدمکشی های داعش را به شکل های مختلف و به صورت مستمر در رسانه های خود منعکس کنند تا از اسلام چهره ای خشن برای مردم جهان بسازند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امروز هنر ابزاری شده در دست استکبار تا از آن برای از بین بردن آبروی مسلمانان استفاده کند ادامه داد: داعش گروهی است که توسط استکبار ساخته و تجهیز شده و عوامل استکباری هستند که از صحنه های ایجاد خشونت و وحشت و جنایت های آن ها تصویر سازی کرده و برای مردم جهان به نمایش می گذارند.

وی تصریح کرد: دشمنان به دنبال خاموش کردن نور وخورشید انقلاب اسلامی هستند و خداوند از این نور محافظت می کند.

مروی با اشاره به اینکه اربعین های شهدای انقلاب از خرداد 42 تا 22 بهمن، پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام دیکتاتوری را رقم زد افزود: امید است به برکت شهدای اربعین نظام ظلم در عالم از میان برداشته شود.

وی با بیان اینکه خطبه های آتشین حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) از عوامل موثر در فروپاشی حکومت ظلم و بیداد بنی امیه بودند اظهار کرد:  آنها به خوبی توانستند پیام امام حسین(ع) را که پیام خداوند و قرآن کریم بود به مردم برسانند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه حکومت بنی امیه در تلاش بود تا بواسطه چرخاندن شهر به شهر سرهای شهدای کربلا قدرت پوشالی خود را به رخ کشیده و صدای حق جویی مردم را خاموش کرده و پایه های حکومت خود را تثبیت کند اضافه کرد: اما اهل بیت پیامبر(ص) از این موقعیت به خوبی استفاده کرده و عکس آنچه را دشمن در نظر داشت اثبات کردند و چهره واقعی واقعه عاشورا را برای مردم تبیین کردند.

وی افزود: تمامی وقایع عاشورا، قبل و بعد آن در تاریخ ثبت شده است و در جایی از تاریخ دیده نمی شود که خاندان اصیل پیامبر (ص) از دشمن درخواستی کرده باشند و همیشه سربلند بوده اند.

وی با اشاره به سخنان امام صادق(ع) بیان کرد: به فرموده امام معصوم(ع) دعوای بین امیه با اهل بیت بر سر خدا و قرآن بوده است همانگونه که امروز دعوای انقلاب اسلامی با استکبارجهانی برس اسلام است.

مروی ادامه داد: همانگونه که امام راحل(ره) فرمودند «هر چه فریاد دارید بر سرآمریکا بکشید» و یا رهبر معظم انقلاب با تمام توان مردم و مسئولان را برای مقابله با امریکا دعوت کردند نشان می دهد که دعوای اسلام و استبکار تمام نشدنی است.

وی تصریح کرد: همچنان که دعوای امام حسین(ع) با بنی امیه که نماینده شرک است تمام شدنی نیست، دعوای امروز انقلاب با سران استکبار هم تمام نشدنی است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد