منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۹
شناسه خبر: 228833
گروه :خبر
کمالی-۱

رئیس دادگستری پارسیان اراضی ملی را بخشی از بیت المال دانست و بر برخورد شدید با زمین خوارن تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، هدایت کمالی رئیس دادگستری پارسیان در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی گفت: تشکیل کارگروه حفاظت از اراضی ملی با هدف حفظ بیت المال صورت گرفته لذا تمامی ادارات دولتی که متولی واگذاری زمین هستند و یا مسئولیت حفاظت از منابع ملی و طبیعی در اختیار دارند مراقب سوء استفاده سودجویان و متجاوزان با بیت المال باشند.

 

 

کمالی همچنین یادآور شد: در نظام اسلامی هر کدام از مسئولین وظایفی دارند که باید به تعهدات خود در قبال قانون و مردم پاسخگو باشند.

 

 

وی افزود: بنده به عنوان مقام قضایی وظایفی دارم همانگونه که مسئولین شهرستان وظایفی دارند، وظیفه شما این است که به موقع سرکشی و گشت زنی داشته باشید و هر نوع تجاوز به حریم و یا تلاش برای زمین خواری را رصد کنید و هشدارهای لازم را بدهید و از تجاوز به حریم اراضی ملی جلوگیری کنید.

 

 

رئیس دادگستری پارسیان در ادامه گفت: وظیفه دستگاه قضا و من به عنوان قاضی این است که اگر متجاوز بر کار خود اصرار داشت و به هشدارهای مسئولین و کارشناسان توجه نکرد برابر وقررات با او برخورد کنم.

 

 

کمالی ضمن هشدار به سودجویان و متجاوزان به اراضی ملی تأکید کرد: با استفاده از قدرت قانونی جلوی متجاوزین را می‌گیرم و مطمئن باشید در این خصوص درنگ نخواهیم کرد.

 

 

رئیس شورای حفاظت اراضی ملی شهرستان در ادامه اظهار کرد: متخلفان بدانند که ساخت بنا در اراضی ملی مانع از آن نمی‌شود که در مقابل آنها سکوت اختیار شود زیرا همانگونه که تا کنون در دیگر استان‌های کشور مشاهده شده بناهای بزرگی که در زمین‌های تصرفی ساخته شده ویران شده است و این اتفاق می‌تواند در پارسیان نیز رخ بدهد.

 

 

کمالی همچنین یادآور شد: هزینه تصرف در اراضی ملی باید برای متجاوزان بالا برود به این دلیل که متخلفان قبل از اقدام به تخلف سود و زیان عمل خود را می‌سنجند و باید بدانند که اقدامات غیر قانونی برای آنان تبعات سنگینی در بر دارد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است