منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: 198667
گروه :خبر
13940411000280_PhotoA

دبیر شورایعالی امنیت ملی با یادآوری برخی موانع همکاری که در گذشته به دلیل اتخاذ رویکردهای متفاوت از جانب آژانس روند تعامل مثبت را با چالش مواجه کرد، افزود: ایران چون گذشته آماده ادامه همکاری نزدیک با آژانس برای حل مسائل باقیمانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تهران سفر کرده است صبح امروز (پنج شنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با تأکید بر ضرورت ارتقاء نقش فنی آژانس در تعامل با اعضا، فاصله گرفتن این نهاد بین‌المللی از جایگاه حقوقی خود را موجب کاهش اعتماد به کارکردهای واقعی و مثبت آن عنوان کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تشریح فراز و فرودهایی که در روابط میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس در طول 12 سال گذشته وجود داشته است، اظهار داشت: همکاری فعال بر اساس قوانین و رویه‌های حقوقی متعارف و اجرای تعهدات پذیرفته شده قانونی اصل محوری در تعامل ایران با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی می‌باشد.

وی با یادآوری برخی موانع همکاری که در گذشته به دلیل اتخاذ رویکردهای متفاوت از سوی آژانس روند تعامل مثبت را با چالش مواجه نمود،‌ افزود:‌ ایران چون گذشته آماده تداوم همکاری نزدیک با آژانس برای حل مسائل باقیمانده می‌باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اراده سیاسی قاطع در کشورمان برای دستیابی به توافق عادلانه و متوازن که تأمین کننده حقوق قانونی ایران به عنوان عضو پیمان NPT باشد، اظهار داشت:‌ پایداری و اصالت هر توافقی در گرو ایجاد رضایت در طرفین مذاکره است.

شمخانی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ ذاتی ایران در صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای و فقدان زمینه تحصیل توافق غیرمفید به ایران اظهار داشت: هر گونه پیشنهادی که دارای کارکرد واقعی در زمینه تداوم پیشرفت صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای و رفع غیر مشروط تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه باشد به طور قطع با نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

«یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر مجدد به جمهوری اسلامی ایران نگرانی‌ها و حساسیت‌های موجود در حوزه همکاری‌های مشترک را قابل درک عنوان کرد.

وی با تأکید بر تداوم همکاری فی مابین به منظور دستیابی به راه‌حل‌های مشترک برای پشت سر گذاردن موانع موجود، پیشنهاداتی را برای عبور از مسائل مورد اختلاف و سرعت یافتن روند همکاری‌های جاری ارائه کرد.

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه گفت‌وگوها و رایزنی‌های خود با مقامات کشورمان درباره مذاکرات هسته‌ای، عصر امروز (پنج شنبه) با حسن روحانی دیدار می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است