منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸
شناسه خبر: 329516
گروه :خبر
hormoz

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان و سربازان متاهل در راستای خوشایندسازی خدمت سربازی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سردار ابراهیم کریمی درباره تسهیلات جدید ارائه شده به مشمولان و سربازان متاهل گفت: این افراد  پس از فراغت از تحصیل با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +10) می‌توانند با ثبت درخواست اعزام به خدمت، تاریخ اعزام را به انتخاب خود، تا موعد قانونی آن تعیین کنند که این محدوده زمانی ، یکسال است این در حالی است که  قبلا شیوه اعزام به این صورت بود که هر زمان که مشمول خود را معرفی می کرد، در اولین فرصت به خدمت اعزام می شد، اما اکنون به منظور اعمال خواسته مشمولان ، امکان تعیین زمان اعزام تا موعد قانونی اعزام به خدمت توسط خود مشمول فراهم شده است.

کریمی با بیان اینکه تعیین زمان اعزام به خدمت سربازی توسط مشمولان امکان تنظیم برنامه زندگی را به افراد می‌دهد تا بر اساس انتخاب خودشان در زمان مناسب به سربازی اعزام شوند، گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای به کارگیری تخصصی سربازان، امکان ثبت توانمندی ها و تخصص مشمولان را فراهم کرده است، همچنین مشمولان کارشناسی و بالاتر می توانند در زمان ثبت درخواست اعزام به خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +10 ) رزومه خود را ارائه کنند تا براساس توانمندی و تخصص به کارگیری شوند.

به گفته جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا این رزومه‌ها قبل از اعزام مشمولان در اختیار سازمان‌های مربوطه از جمله ارتش، ناجا،سپاه و … قرار داده می شود و سازمان ها بر اساس نیازشان می توانند افراد را انتخاب و در یگان هایشان پذیرش کنند.

کریمی ادامه داد: این موضوع باعث کسب تجربه بیشتر سربازان و نیز بهره وری بیشتر نیروی انسانی در نیروهای مسلح می شود و همچنین بکارگیری تخصصی متناسب با توانمندی افراد ، موجب کسب رضایت بیشتر آنان در دوران خدمت سربازی می شود.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در تشریح تسهیلات اعطا شده به سربازان متاهل از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر بکارگیری سربازان متاهل در شهر محل سکونت همسر، گفت: مشمولان متاهل در ابتدای ثبت درخواست اعزام به خدمت می‌بایست مشخصات تأهل خود و شهر مورد نظر را در سامانه دفاتر ثبت کنند. این افراد به نزدیک ترین مراکز آموزشی شهر مورد نظر آنان، که نیروی مربوطه دارای یگان سازمانی باشد معرفی می‌شوند و پس از اتمام دوره آموزشی در شهر مورد نظر، خدمت می کنند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا، کریمی از انجام هماهنگی با معاونت نیروی انسانی نیروهای مسلح برای تحقق این موضوع خبر داد و گفت: پس از اتمام دوره آموزشی ، معاونت نیروی انسانی سازمان های مربوطه ، یگان خدمتی کارکنان وظیفه را مشخص می کنند. با اجرای این طرح، احتمال بهره مندی همزمان مشمول از همه امتیازات وجود ندارد . برای مثال ؛ مشمول متاهلی که دارای تجربه و تخصص خاصی است درصورت به کارگیری در محل زندگی همسر، ممکن است امکان به کارگیری تخصصی وی میسر نشود .

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند