منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۲۲
شناسه خبر: 247815
گروه :خبر
n00023937-b

کارشناس امور زنان و خانواده گفت: ارائه الگو مناسب به نسل جوان بویژه دختران و زنان باعث می شود که در جامعه کنونی هوشیار تر و بابصیرت تر حرکت کنند .

آمنه غلامزاده ، کارشناس امور زنان و خانواده استان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری زنان استان هرمزگان،در خصوص هجمه های دشمن برای تضعیف جوانان گفت:دشمنان اسلام با صرف هزینه های بسیار ،متاع بی ارزش و بی مقدار خود را در قالب های زیبا به نوجوانان و جوانان ارائه می کنند.

وی در ادامه با اشاره به نفوذ فرهنگی دشمن و هجمه ی های منفی شبکه های اجتماعی گفت: دشمنان به دنبال این هستند که افکار جوانان را در جهت ماتریالیسم و اومانیسم در اختیار خود قرار گیرند .

این کارشناس امور زنان و خانواده اظهار کرد:  ما باید الگو های دینی خود و ائمه را به جوانان معرفی کنیم و و اراده و باور نوجوانان و جوانان ما را در صبر و استقامت در برابر هجمه های دشمنان تقویت نماید و این الگو می تواند معرفی شخصیت های همچون حضرت زینب (س) که نقش بی بدیلی را در پیام رسانی واقعه کربلا داشتند باشد  .

غلامزاده تصریح کرد: جوانان همواره در طول تاریخ به دنبال نمونه‌ها و مدل‌های موفق بوده اند چرا که انتخاب الگو و اثر پذیری از رفتارهای الگو، همواره سبب شکل گیری شخصیت جوان و تعیین مسیر زندگی آن ها بوده است.

وی افزود : دشمنان با تبلیغات الگوهای نزدیک ما، توانستند الگو ها را به جامعه ما معرفی کنند و برای کودک و نوجوان و جوان ما برنامه دارند و متاسفانه بهترین الگوهای جامعه امروز ما از فرهنگ های بیگانه باشند .

این کارشناس امور زنان و خانواده گفت: در جامعه اگر رفتار خیلی از جوانانی را نگاه کنید که بعضی از آنهادرجامعه گرایش به سمت حیا و عفاف ندارند و از داشتن پوشش فراری هستند نتیجه نداشتن الگو و چه بسا داشتن الگو های از غرب  در واقع آن چه مسلم است بحث الگو پذیری جوانان است.

وی در پایان تاکید کرد: راه مقابله موثر با هجمه ها ی دشمن این است که تغییر در ساختارهای و نگاه های فرهنگی مردم و با ارایه الگوهای برتر در بخش مختلف می توان از فرهنگ غنی خودمان و استان هرمزگان در بحث پوشش کمک گرفت و از ظرفیت های فرهنگی استان در این راستا استفاده شود کما اینکه قصور برخی از دستگاه های فرهنگی استان در این زمینه مشهود است .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است