منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 178157
گروه :خبر

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه ادغام اورژانس با هلال احمر به هیچ وجه مطرح نیست، گفت: امیدواریم هلال احمر در اورژانس هوایی و دریایی به وزارت بهداشت کمک کند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در مورد بحث هم‌افزایی و همکاری اورژانس و هلال‌احمر در طرح نوروزی امسال توضیحاتی داد.

وی با بیان اینکه موضوع ادغام به هیچ وجه برای هلال‌احمر و اورژانس مطرح نیست، گفت: این دو نهاد باید ماموریت‌هایی که انجام می‌دهند را با یکدیگر هماهنگ کنند چرا که این هماهنگی به نفع مردم خواهد بود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکسری مسئولیت‌ها را اورژانس طبق قانون بر عهده دارد و نمی‌تواند آنها را به کس دیگری واگذار کند همین طور هلال‌احمر نیز وظایفی از جمله رهاسازی دارد که آنها نیز نمی‌توانند این مسئولیت را واگذار کنند.

وی با بیان اینکه بنابراین لازم است این دو نهاد در ماموریت‌ها با یکدیگر هماهنگی کامل داشته باشند، گفت: متأسفانه اکنون در بعضی از جاده‌ها هلال احمر یک سوی جاده و اورژانس سوی دیگر پایگاه دارند و هردو برای یک عملیات هزینه می‌کنند که این موضوع باید با هماهنگی رفع شود تا هزینه‌کرد‌ها کاهش یابد.

هاشمی در مورد تعدادی از مأموریت‌های هلال‌احمر گفت: در بعضی بخش‌ها وزارت بهداشت توان و اعتبار لازم برای ورود به موضوع را ندارد و مانند موضوعات اورژانس هوایی و اورژانس دریایی که ما امیدواریم هلال احمر در این موضوعات ما را همراهی کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امدادگران هلال‌احمر می‌توانند کارهای مقدماتی اورژانس مانند رگ‌گیری و غیره را انجام دهند، گفت: اگر امدادگران آموزش لازم را دیده باشند ما به آنها این مجوز را می‌دهیم.

وزیر بهداشت افزود: مشکلی که وجود دارد این است که در هلال‌احمر دوستان امدادگر از جمله داوطلبان آموزش کافی در زمینه کارهای ابتدایی اورژانس را ندیده‌اند، اگر این مشکل برطرف شده و آنها آموزش ببینند ما از انجام اقدامات اولیه اورژانسی توسط آنها استقبال می‌کنیم.

وی به طرح نوروزی امداد حوادث و به خصوص حوادث جاده‌ای اشاره کرد و گفت: طرح نوروزی امسال خیلی خوب اجرا شد اما به عقیده من می‌تواند برای سال آینده بهتر نیز شود.

هاشمی افزود: امدادرسانی خوب بود و من معتقدم که با وجود اینکه طرح امسال نقایصی دارد که باید برطرف شود اما در مجموع بهتر از سالهای گذشته اجرا شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی