منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 270400
گروه :خبر
hormoz

رئیس سابق اتاق بازرگانی با بیان اینکه در روز یکشنبه تعطیلات کشورهای خارجی بانک های آنها باز نبوده است و این اقدام صورت نگرفته تصریح کرد: منظور روحانی این بوده که اقدامات برای بازگشایی 1000 ال سی در بانک های ایران صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  راه دانا؛ یحیی آل اسحاق، رئیس سابق اتاق بازرگانی در خصوص امکان گشایش 1000 ال سی در روز گذشته که توسط روحانی اعلام شد اظهار داشت: اینکه بانک های ما می توانند در یک روز 1000 ال سی باز کنند، محتمل است و دلیل آن هم این است که در شرایط عادی در طول سال 30 تا 40 میلیارد ال سی توسط بانک های کشور گشایش می یابد.

وی همچنین افزود: این ادعا که در این شرایط این میزان ال سی باز شده است، سوء تعبیر است و ممکن است در حقیقت در بانک مقدمات گشایش این میزان ال سی صورت گرفته است؛ چرا که برای گشایش هر ال سی بایستی مقدماتی صورت گرفته و پرونده‌ای باز و تنظیم شود.

رئیس سابق اتاق بازرگانی اذعان داشت: گشایش این میزان ال سی به معنای اینکه 1000 ال سی گشایش پیدا کرده است نبوده و به این معناست که اقدامات لازم برای گشایش این تعداد صورت گرفته و شاید تعدادی هم گشایش یافته باشد.

آل اسحاق با بیان اینکه در روز یکشنبه تعطیلات کشورهای خارجی بانک های آنها باز نبوده است و این اقدام صورت نگرفته تصریح کرد: منظور روحانی این بوده که اقدامات برای بازگشایی 1000 ال سی در بانک های ایران صورت گرفته است.

وی با اشاره به وجود بوروکراسی های اداری تصریح کرد: مقداری از این ال سی به صورت عملیاتی گشایش یافته ولی تعدادی دیگر طی روزهای بعدی تکمیل و گشایش پیدا می کند.

خاطر نشان می‌شود رئیس جمهور روز گذشته در نشست خبری خود اعلام کرد که در ساعات اولیه اجرای برجام ۱۰۰۰ ال سی برای فعالان اقتصادی کشور گشایش یافته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است