منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
شناسه خبر: 318358
گروه :خبر
hormoz

معلمی اظهار داشت: مقابله نکردن با تروریسم دولتی و کوتاهی در محکومیت آن و خودداری از محاکمه مروجان تندروی و ایجاد نفرت و خشونت و تروریسم باعث شده است تا این موارد گسترش یابد. استمرار اشغال سرزمین های عربی از سوی اسرائیل در فلسطین و سوریه و لبنان در نوع خود، اقدامی تروریستی است که باعث شده مردم این مناطق عربی از حقوق قانونی خود بی بهره بمانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر سخنان “عبدالله معلمی،” نماینده سعودی در سازمان ملل، را که در شورای امنیت ایراد کرد، به صورت مستقیم پوشش داد.

معلمی اظهار داشت: مقابله نکردن با تروریسم دولتی و کوتاهی در محکومیت آن و خودداری از محاکمه مروجان تندروی و ایجاد نفرت و خشونت و تروریسم باعث شده است تا این موارد گسترش یابد. استمرار اشغال سرزمین های عربی از سوی اسرائیل در فلسطین و سوریه و لبنان در نوع خود، اقدامی تروریستی است که باعث شده مردم این مناطق عربی از حقوق قانونی خود بی بهره بمانند.

وی در ادامه مدعی شد: در منطقه عربی و کشورهای اسلامی شاهد افزایش طایفه گرایی خطرناکی هستیم که ایران مروج آن است و سعی می کند به اختلافات و درگیری ها دامن بزند. ایران از سخنرانی ها و مساجد و رسانه ها و حتی اظهارنظرهای مقامات رسمی برای ایجاد زمنیه مناسب برای ترویج تندوری و تروریسم طایفه ای و مذهبی استفاده می کند. علاوه بر این از شبه نظامیان طایفه گرای مسلح و گروههای تروریستی مانند حزب الله تروریست در لبنان حمایت می کند.

معلمی در اظهاراتی گستاخانه ادعا کرد: استمرار جنایتهای زشت نظام سوریه به دست شبه نظامیان و نیروهای مسلحش و استفاده از گروههای خارجی که طایفه گرایی را دامن می زنند فضای مناسبی را برای ایجاد خشونت و افراط بوجود آورده است و گسترش نفوذ القاعده و جبهه النصره را در پی داشته است. جامعه جهانی در حمایت از شهروندان سوریه کوتاهی کرده که همین مساله یکی از عوامل گسترش تفکرات خشونت آمیز و پیوستن هزاران نفر از جوانان جهان به داعش و النصره شده است. نظام حاکم بر سوریه و گروههای تروریستی دو روی یک سکه اند که هر یک دیگری را پرورش می دهد. بنابر این، مبارزه با تروریسم در سوریه بدون انتقال واقعی قدرت بر اساس ژنو یک و قطعنامه های شورای امنیت امکان پذیر نیست.

بار دیگر بر این نکات تاکید می کنم؛ تروریسم هیچ توجیهی ندارد. مقابله با تفکر تروریستی باید هماهنگ شده و همگانی باشد. مبارزه با تروریسم نیازمند مبارزه با تفکرات خشونت آمیز ضد اسلام و مسلمانان و پایان دادن به اشغال و حمایت نکردن از نظامهای سرکوبگر طایفه ای و جلوگیری از گسترش شبه نظامیان تندور و اقدام برای توسعه همه کشورها و جوامع است.

سالهای گذشته خسارتهای انسانی زیاد و نقض گسترده حقوق بشر را شاهد بوده ایم که منبع آن تروریسم و خشونت بوده است. هنوز هم منبع این اقدامات و تفکرات پابرجاست و مقابله با آن شجاعتی زیاد و مسوولیت پذیری و وظیفه شناسی و توجه به وجدان به جای منافع کوچک را می طلبد. نظام سعودی برای ورود به این عرصه آمادگی کامل دارد تا برای ایجاد امنیت در منطقه و حفاظت از صلح و امنیت جهانی تلاش کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است