منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 286056
گروه :خبر
hormoz

وبسایت کوآرتز با طرح ادعاهایی بی اساس و مضحک، حجاب مسلمانان زن سراسر جهان را به “تروریسم پنهان” نسبت داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ وبسایت کوآرتز در گزارشی با طرح ادعاهایی بی اساس نوشت: حجاب چیزی بیش از پوشش سر است. حجاب باعث گسترش افراط گرایی می شود. آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا بخشی از یک مقاله با عنوان “مبارزه با افراط گرایی خشونت بار: استراتژی ها و روش های علمی” را که به حجاب مسلمانان زن اختصاص داده شده است، منتشر کرد. به ادعای این وبسایت، در این مقاله حجاب مسلمانان زن در سراسر جهان به “تروریسم پنهان” تشبیه شده است.

این بخش از مقاله به قلم عضو ارشد مؤسسه مطالعات سیاست پوتوماک در واشینگتن است. نگارنده این بخش از مقاله با طرح ادعاهایی مضحک می نویسد: همانطور که افراط گرایی سلفی گسترش می یابد، زنان بیشتری پوشش سر را به عنوان پیش نیازی برای اسلام در نظر می گیرند. گسترش سلفی گری و حجاب، نوعی تروریسم منفعل است که زمانی رخ می دهد که بخش میانه روی جامعه از صحبت در خصوص تروریسم جلوگیری می کند یا در برابر تروریسم مقاومت می کند.

وی همچنین مدعی شد: شکست برای مقاومت فعال در برابر تروریسم، تهدیدی برای جوامع آزاد محسوب می شود.

خبرنگاران کوآرتز سعی کردند با نگارنده این مقاله ارتباط برقرار کنند و از وی بپرسند آیا محتوای این مقاله دیدگاه ارتش آمریکا را در خصوص حجاب نشان می دهد یا خیر؟

نگارنده در پاسخ به این پرسش گفت: دیدگاه من در خصوص پدیده حجاب است. زمانی که من درخصوص حجاب صحبت می کنم، منظورم شخص خاصی نیست. استفاده از سیگار منجر به سرطان ریه می شود؛ اما آیا همه سیگاری ها به این بیماری مبتلا می شوند؟

وی در پایان افزود: هرگز از ممنوع کردن حجاب در جوامع حمایت نمی کنم؛ زیرا این مسئله ممکن است واکنش شدیدی از جانب جامعه مسلمانان به دنبال داشته باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند