منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۶
شناسه خبر: 175723
گروه :خبر

از آنجایی که مذاکرات به طور ویژه با آمریکا ادامه یافت و تقریباً 5+1 در پازل این استکبار جهانی بازی کرد بسیاری از سیاستمداران این اقدام را از سر گیری رابطه ایران و آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحلیل کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مذاکرات فشرده لوزان در حالی برگزار می شود که این مذاکرات با روز جمهوری اسلامی همزمان شده است.

بیش از 18 ماه از مذاکرات مستقیم ایران با 5+1 می گذرد که در این ماه ها نه تنها تحریم ها برطرف نشد بلکه تحریم ای جدیدی علیه ایران وضع شد که به مراتب رسیدن به یک نقطه مشترک با آمریکا را دشوار تر کرد

از آنجایی که مذاکرات به طور ویژه با آمریکا ادامه یافت و تقریباً 5+1 در پازل این استکبار جهانی بازی کرد بسیاری از سیاستمداران این اقدام را از سر گیری رابطه ایران و آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحلیل کردند.

این در حالی بود که همچنان ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و سایر تجمعات، شعار مرگ بر آمریکا را محکم تر فریاد زده اند.

اگرچه مذاکرات به شکل معمول در حال برگزاری است اما این موضوع خباثت های آمریکا در حق مردم ایران را کمرنگ نکرده و زوایای جدیدی از این خباثت ها را نشان می دهد.

اما رسانه های غربی تحلیل خود را از این مذاکرات این گونه عنوان کرده اند که ایران به دنبال دوستی با آمریکا بوده و به همین بهانه پای میز مذاکرات آمده است.

در همین راستا بی بی سی در گزارشی ویژه اعلام کرده است: در آستانه 12 فروردین، سالگرد تاسیس جمهوری اسلامی ایران که «دشمنی با آمریکا» بنیانش را تشکیل می دهد،رابطه تهران-واشنگتن با ملاقات های پیاپی وزرای خارجه، پیاده روی ها و هدیه مینز به صالحی، شکل تازه ای گرفته و گویا تابوی رابطه با آمریکا شکسته است.

گزارش گر بی بی سی نوشته است: مذاکرات هسته‌ای یک فصل تازه در دیپلماسی خارجی ایران نیز باز کرده است؛ رابطه با آمریکا. در ۳۶ سال گذشته، آمریکا شیطان بزرگ خطاب می‌شده و هر رابطه و مذاکره‌ای با آن تابو بوده است. اما آنطور که علی همدانی گزارش می‌دهد، در جریان این مذاکرات طولانی، فارغ از نتیجه هسته‌ایش، دست کم تابوی رابطه دو کشور، ظاهرا شکسته شده است.

از طرف دیگر واشنگتن پست نیز در خبر دیگری ادعا کرده است که ملت ایران از شعار مرگ بر آمریکا فاصله گرفته است.

این روزنامه آمریکایی همچنین افزوده است: فارغ از نتیجه، ایران 18 ماه مشغول مذاکره مستقیم با شیطان بزرگ بود؛ تندرو های ایران مسلماً سر جایشان هستند، اما ملتی که یک صدا شعار مرگ بر آمریکا را فریاد می زد احتمالا دیگر وجود ندارد.

باید دید رفتار دیپلمات های کشور چگونه بوده است که رسانه های بیگانه به خود اجازه داده‌اند تا برداشت خود را درباره مذاکرات آب شدن یخ رابطه ایران و آمریکا اعلام کنند.

قطعاً رفتارهای خارج از عرف دیپلماتیک میان مذاکره کنندگان ایرانی و آمریکایی موجب برداشت آزاد رسانه های ضد ایرانی مبنی بر شکستن تابوی رابطه ایران و آمریکا شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است