منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
شناسه خبر: 216010
گروه :خبر

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد با برنامه هسته ای غیرنظامی ایران هیچ گونه مخالفتی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا “بنیامین نتانیاهو،” نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته در فلورانس در گفتگو با “ماتئو رنتسی،” همتای ایتالیایی خود ادعا کرد این رژیم با برنامه هسته ای غیرنظامی ایران مخالفتی ندارد.

به گزارش باگاه خبرنگاران به نقل از جروزالم پست، این اظهارات پس از آن مطرح شد که روز جمعه “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد مخالفان توافق هسته ای در واقع با دستیابی جمهوری اسلامی ایران به قابلیت های هسته ای مخالف هستند.

نتانیاهو در پاسخ به اظهارات اوباما مدعی شد: “باید این مسئله را برایتان روشن کنم. اسرائیل با برنامه هسته ای نظامی ایران مخالف است نه با برنامه هسته ای غیرنظامی. متأسفانه توافق هسته ای ایران به این کشور امکان می دهد زیرساخت های هسته ای اش را گسترش دهد. “برجام” در واقع به ایرانیان این امکان را می دهد در مدت 13 سال با در اختیار داشتن این تعداد سانتریفیوژ، اورانیوم را تا هر سطحی که تمایل دارند غنی سازی کنند.”

ایران و کشورهای 1+5 دو ماه گذشته در خصوص برنامه هسته ای ایران به جمع بندی نهایی دست یافتند. بر اساس این توافق، تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل علیه ایران لغو خواهند شد. گفته می شود این تحریم ها تا سال آینده به قوت خود باقی بمانند؛ زیرا توافق هسته ای ایران باید به تصویب کنگره برسد. بازرسان هسته ای نیز باید پایبندی ایران به توافق هسته ای را تأیید کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی