منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
شناسه خبر: 220132
گروه :خبر

وزرای خارجه اتحادیه عرب روز گذشته در بیانیه پایانی خود با این ادعا که ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کنند، از ایران خواستند که دست از این دخالتها بردارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  وزرای خارجه اتحادیه عرب روز گذشته در بیانیه پایانی خود در صد و چهل و چهارمین دوره شورای این اتحادیه با این ادعا که ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می‌کنند، از ایران خواستند که دست از این دخالتها بردارد.

در این بیانیه همچنین تأکید شد که روابط همکاری بین کشورهای عربی و ایران باید مبتنی بر حسن همجواری باشد و از توسل به شیوه‌های زور و تهدید در این روابط خودداری شود.

وزاری اتحادیه عرب همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواستند که به وظایف خود در قبال محافظت از جان شهروندان فلسطینی و اموال و مقدسات آنها در قبال تجاوزهای اسرائیل عمل کنند.

در این بیانیه همچنین نسبت به پیامدهای تحریک احساسات عرب و مسلمانان و تلاش برای یهودی سازی مسجد الاقصی و تقسیم زمانی و مکانی این مکان مقدس و اجازه دادن به یهودیها برای نماز خواندن داخل دیوارهای آن، به اسرائیل هشدار داده شد.

اتحادیه عرب همچنین بر حمایت از دولت مستقل فلسطین دارای حاکمیت به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.

وزاری خارجه اتحادیه عرب در این بیانیه همچنین ضمن ابراز نگرانی نسبت به شدت گرفتن بحران سوریه و پیامدهای خطرناک آن برای آینده و امنیت و ثبات این کشور، از شورای امنیت خواستند که مسئولیتهای کامل خود را در قبال بحران سوریه پذیرفته و برای حل سیاسی بحران این کشور تلاش کنند.

وزاری اتحادیه عرب بر حمایت خود از مشروعیت در یمن به نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن تأکید کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است