منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
شناسه خبر: 314900
گروه :خبر
hashmimajles

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران ورود پیدا کند، تاکید کرد: چنانچه اگر دولت باعث بیکاری کارگران است باید نسبت به اشتغال آنها اقدام کند در غیر این صورت بیمه بیکاری تعلق گیرد.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به واگذاری شرکت آلومینیوم هرمزگان به بخش خصوصی و اخراج620نفر از کارگران این واحد گفت: قانون خصوصی سازی که در مجلس دوره قبل تصویب شده  لیستی را تهیه نموده بود که دولت ملزم به واگذاری آن است که شرکت آلومینیوم هرمزگان نیز از جمله آن لیست است.

 

وی اظهار کرد: طی سال های 91 تا 94 در چهار مرحله بحث واگذاری آلومینیوم مطرح شد که در مجلس مانع آن شدیم و واگذاری اخیر آن موجب اعتراض در مجلس شد.

 

هاشمی با بیان اینکه اعتراضات به نحوه واگذاری آلومینیوم است، افزود: اعتراض مجلس به قیمت نازل ، شرایط واگذاری ، حفظ حق و حقوق کارگران و صیانت از سرمایه ملی و منطقه است و بازرسی ها نیز پیگیر مشکلات آن می باشند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای تصریح کرد: تاکید مجلس بر آن بود که مناطق کمتر توسعه یافته درآخرین مراحل واگذاری قرار گیرند و با بهترین شکل و رعایت حقوق و مردم به متملکین و سرمایه داران استان واگذار شود.

 

وی با بیان اینکه اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران ورود پیدا کند، تاکید کرد: قانون کار از کارگران حمایت می کند و باید حق و حقوق کارگران اخراج شده رعایت شود چنانچه اگر دولت باعث بیکاری کارگران است باید نسبت به اشتغال آنها اقدام کند در غیر این صورت بیمه بیکاری تعلق گیرد.

 

هاشمی با اشاره به نبود امنیت شغلی در استان بیان کرد: مقامات استان و نمایندگان باید پیگیر وضعیت اشتغال کارگران هرمزگانی باشند و براساس قوانین و مقررات اقدام کنند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای خاطرنشان کرد: نیروهای کار استان نباید در رقابت نابرابر با نیروهای سایر استان ها قرار بگیرد و دیدگاههای شخصی در اشتغال لحاظ نشود.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است