منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
شناسه خبر: 274078
گروه :خبر
image439282

قریب به 7 سال است که بشاگرد ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد و نیرویی مستقل ندارد و ۷ سال کار فرهنگی در محروم‌ترین نقطه کشور به صورت کم رنگ و خودجوش و بدون حمایت مسئولان این شهرستان صورت می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ قریب به 7 سال است که بشاگرد ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد و نیرویی مستقل ندارد و ۷ سال کار فرهنگی در محروم‌ترین نقطه کشور به صورت کم رنگ و خودجوش و بدون حمایت مسئولان این شهرستان صورت می‌گیرد.

 فرهنگ همیشه از مظلوم ترین حوزه‌های مورد کارکرد مسئولان چه از لحاظ برنامه‌ریزی مناسب و چه از لحاظ تامین و تجهیز بودجه و سرمایه گذاری بوده و خواهد بود.

نبود اداره ارشاد در شهرستان بشاگرد سبب گشته که فرهنگ که از بنیادی‌ترین حوزه‌ها در یک کشور است پایه و اساس محکمی در کشور نداشته باشد و هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ از کم‌ترین مزایا و امکانات برخوردار بوده ولی باز از کار دست نکشیده‌اند اما بی مهری مسئولان در این فاجعه اجتماعی را نباید نایده گرفت.

بشاگرد با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر هنوز بعد از گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب و توسعه مناطق محروم همچنان در محرومیت به سر می‌برد و محرومیت بشاگردی فرصتی برای وعده دادن مسئولان به مردم این منطقه شده است و 7 سال است که این شهرستان از نعمت یک ساختمان مستقل برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بی‌نصیب است و  ۷ سال کار فرهنگی در محروم‌ترین نقطه کشور به صورت کم رنگ و خودجوش و بدون حمایت مسئولان صورت می‌گیرد.

نبود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صدمات زیادی بر پیکره فرهنگی این شهرستان وارد کرده است و افزایش آمار طلاق و فساد و اعتیاد و… در سال‌های اخیر خود نشان دهنده و مبین آن است که نبود یک متولی فرهنگی و یک مکان مختص فرهنگی در بشاگرد چه ضربه هنگفتی به این شهرستان وارد نموده است.

نبود و کمبود مکان و مراکز فرهنگی در این شهرستان موجب گردیده که هنرمندان و فرهنگ دوستان یا با سرخوردگی از این حوزه دور شوند و یا افراد تازه کار جرات قدم نهادن به این مسیر را نداشته باشند و هزینه‌ای اندک در زمان حال می‌تواند از هزینه‌ها و آسیب‌های بی شمار آینده جلوگیری نماید.

یادمان نرود تا زمانی که ما فرهنگ جامعه‌مان را به حد مطلوب و ایده آل نرسانیم و کار در همه زمینه‌ها سخت و مشکل و تاثیر آنان به مراتب پایین تر خواهد بود.

اما بخش جالب اداره ارشاد بشاگرد اینجا است که چندی پیش مسئول اداره فرهنگ و ارشاد بشاگرد در پاسخ به گزارشی که در سایت فرهنگ کده منتشر شد ادغان کرد: شهرستان بشاگرد اداره اشاد مستقل دارد و در مرکز گوهران واقع شده است که آقای اعتمادی مسئول این کار است و کارهای این حوزه را انجام می‌دهد.

اما جای سوال همچنان باقیست که چرا 7 سال است که هنرمندان این شهرستان تاکنون همچنین اداره‌ای در بخش گوهران ندیده‌اند.

امیدواریم مسئولان مربوطه پاسخی در رابطه با ابهامات ایجاد شده بیان کنند و چاره‌ای برای رفع چنین مشکلاتی در جامعه بیاندیشند جامعه‌ای که نیازمند حمایت از طرف همه ما چه از مسئول و چه غیر مسئول است.

امین آرمین خواننده و نوازنده شهرستان بشاگرد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال 1384 به دلیل علاقه زیاد وارد عرصه هنری شدم، افزود: تاکنون هیچ یک از مسئولان از آثار ما حمایت نکرده‌اند.

وی افزود : در حال حاضر زیر نظر هیچ ارگانی نیستیم چون بشاگرد اداره ارشاد ندارد و تمام کارهای فرهنگی و هنری را خودخوش و با هزینه‌های شخصی در برنامه‌های مناسبتی اجرا می‌کنیم و نیاز است که مسئولان از گروه فرهنگی و هنری سردشت حمایت کنند.

انتهای خبر/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است