منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
شناسه خبر: 284964
گروه :خبر
13940324000413_PhotoA

رئیس انجمن نساجی با بیان اینکه تعدیل نیروی کار در صنعت، ابتدای سال 95 شدت بیشتری خواهد یافت گفت: هیچ گشایشی در زمینه ال‌سی و سوئیفت اتفاق نیفتاده و در چنین شرایطی بخشنامه جدید مالیاتی به صنایع ابلاغ شده که اجرای آن تعدیل نیروی کارخانه‌ها را افزایش می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد مروج درباره بحث‌های مطرح شده مبنی بر گشایش‌های صورت گرفته در زمینه ال‌سی و سوئیفت و تأثیر آن بر بخش صنعت، اظهار داشت: تاکنون گشایشی در این زمینه اتفاق نیفتاده و گشایش اعتباری صورت نگرفته است. در واقع بانک‌های کارگزار هنوز مشخص نشده‌اند.

وی توضیح داد: بانک‌هایی که تولید‌کنندگان با آنها کار می‌کنند، باید بانک‌های کارگزار خود را مشخص کنند و این در حالی است که به دلیل جرایمی که در شرایط تحریم برای بانک‌های اروپایی وضع شده بود، در حال حاضر بانک‌های خارجی جرأت همکاری با طرف‌های ایرانی را ندارند.

وی با بیان اینکه شرایط تولید را برای سال آینده بدتر از امسال پیش‌بینی می‌کنیم، گفت:‌ امسال تولید‌کنندگان، شب عید و سال جدید را حس نمی‌کنند و در حال حاضر با کاهش تولید در صنایع روبه‌رو هستیم.

* 70 درصد ظرفیت کارخانه‌های نساجی غیرفعال است

مروج با بیان اینکه در حال حاضر حدود 30 درصد ظرفیت واحدهای تولیدی در صنعت نساجی فعال است، افزود: امسال تعدادی از کارخانه‌های این صنعت تعطیل شده‌اند که البته این کارخانه‌ها به طور رسمی تعطیلی خود را اعلام نمی‌کنند،افزود: این کار باعث می‌شود تا بدهکاران به این واحدها، بدهی خود را به آنها نپردازند.

به گفته وی، این واحدهای تولیدی با تعدیل نیروی کار مواجه شده‌اند، اما سعی می‌کنند کارخانه را باز نگه دارند و چراغشان روشن باشد، هر چند تولیدی نداشته باشند تا از این طریق، عنوان تعطیل به آنها داده نشود.

وی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی معاون قبلی وزیر صنعت در مورد تعطیلی 9 هزار واحد صنعتی در شرکت‌های صنعتی طی سال گذشته، گفت:‌ بسیاری از واحدهای تولیدی در خارج از شهرک‌های صنعتی مستقر هستند که آنها جزو این آمار محاسبه نشده‌اند، وگرنه آمار بیشتری عنوان می‌شد.

رئیس انجمن نساجی در ادامه با اشاره به تعدیل نیروی کار کارخانه‌های نساجی طی سال جاری، اظهار داشت:‌ معمولاً تعدیل نیرو در ابتدای هر سال اتفاق می‌افتد و پیش‌بینی ما این است که ابتدای سال آینده تعدیل بیشتری در این بخش در کارخانه‌ها داشته باشیم.

* سال 95، سال سختی برای صنعتگران است

وی با بیان اینکه سال آینده، سال سخت‌تری پیش‌ روی صنعتگران خواهد بود، گفت: دلیل این مسئله آن است که رکود موجود به یک رکود مزمن تبدیل می‌شود و همین مسئله وضعیت صنایع را وخیم‌تر می‌کند.

به گفته وی، در حال حاضر دولت تلاش می‌کند تا تورم را تک‌ رقمی کند که کنترل تورم، کار آسان‌تری نسبت به برطرف کردن رکود است اما تشدید رکود باعث تعطیلی کارخانه‌ها خواهد شد.

مروج تصریح کرد: در شرایط فعلی بهترین کار این است که تولید‌کنندگان سرمایه خود را در بانک سپرده‌گذاری و بدون دردسر، سود دریافت کنند.

* بخشنامه جدید مالیاتی، تعدیل نیروی کارخانه ها را افزایش می‌دهد

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال آینده با اجرایی شدن اصلاحیه قانون مالیات‌ها، تعدیل نیروی بیشتری در کارخانه‌ها خواهیم داشت، گفت: این قانون یک طرفه و بدون مشورت گرفتن با افراد مرتبط تهیه شده و تردیدی نداریم که دولت مجبور به تغییر این قانون خواهد شد.

وی از ابلاغ بخشنامه دولت در مورد اجرایی شدن اصلاحیه قانون مالیات‌ها به صنایع برای اجرا از ابتدای سال 95  خبر داد و گفت: طبق این قانون، ممیز مالیاتی می‌تواند دستور زندانی شدن مؤدی مالیاتی را صادر کند در حالی که برای صدور حکم زندان باید دادگاه تشکیل شود نه اینکه با تصمیم یک ممیز، این اتفاق بیفتد.

وی تأکید کرد: در صورت اجرای این قانون، کارخانه‌های تولیدی تعطیل خواهند شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است