منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۶
شناسه خبر: 317243
گروه :خبر
13950220000780_PhotoA
 

ابوظبی طرح تجزیه یمن را کلید زد

اخراج اهالی شمالی یمن از «عدن» به دستور امارات

امارات که مسئولیت امنیتی عدن در یمن را بر عهده دارد طرح اخراج شهروندان اهل شمال یمن از عدن را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امارات که در قالب ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان مسئولیت امنیتی و اداره شهر عدن در جنوب یمن را بر عهده گرفته، در اقدام جدیدی شهروندان یمنی که اصالتا اهل شمال یمن باشند از عدن اخراج کرده است.

 فعالان سیاسی یمنی در شبکه‌های مجازی ضمن انتقاد از این اقدام امارات اعلام کرده‌اند که امارات تنها شهروندان یمنی اهل تعز را که در عدن سکونت دارند، از این شهر اخراج می‌کند.

«هانی بجاش» استاد دانشگاه اعلام کرد که به چشم خود دیده یک حمله برنامه ریزی شده از سوی امارات برای اخراج اهالی شمال یمن صورت گرفته و نیروهای امنیتی ویژه‌ای در ورودی و خروجی این شهر برای جلوگیری از ورود اهالی شمال یمن مستقر شده‌اند.

در همین راستا سندی منتشر شده که طی آن امارات دستور داده افرادی که در عدن «اقامت غیر قانونی» دارند باید از این شهر اخراج شوند و این اقدام توسط یک نیروی نظامی سری که امارات تشکیل داده اجرا خواهد شد.

در حالی که امارات ادعا کرده این اقدام برای حفظ امنیت عدن انجام می‌شود، این طرح بیشتر به پروژه‌ای برای تجزیه یمن شبیه است.

در همین راستا یک خبرنگار یمنی گفته: خودسری‌های امارات در یمن مسأله پنهانی نیست و هر روز بیش از دیروز به قیمت منافع مردم یمن افزایش پیدا می‌کند.

در پی این اقدام و طرح‌های خودسرانه حاکم اماراتی عدن، فعالان شبکه‌های اجتماعی یمن به او لقب «پریمر» [حاکم آمریکایی عراق بعد از سقوط صدام] داده‌اند.

این اقدام امارات خشم «نبیل البکری» کارشناس و تحلیلگر یمنی را نیز برانگیخته است او ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و هادی را مسئول مستقیم حوادث اخیر دانسته و گفته هادی و عربستان مسئولیت اهانت به مردم عدن را بر دوش می‌کشد.

رئیس جمهور مستعفی یمن نیز که عدن را به عنوان پایتخت حکومت خود انتخاب کرده اما در ریاض اقامت دارد با این اقدام امارات مخالفت کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی