منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 240772
گروه :خبر
download

رئیس نظام صنفی کشاورزی ومنابع طبیعی کشور گفت: اخذ عوارض از کشاورزان در استان هرمزگان غیرقانونی صورت می گیرد و براساس قانون، کشاورزان از پرداخت عوارض معاف هستند.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد،  محمدشفیع ملک زاده  در همایش کشاورزان هرمزگان گفت: تجارت های سنگینی در کشور انجام می شود و80درصد بذرهای کشاورزی از خارج کشور وارد می شود محصولات کشاورزی نیز بی رویه وارد می شود که حتی عوارض این بخش را می توانند به بخش کشاورزی اختصاص دهند که تاکنون اینگونه نشده است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات و انعقاد قراردادهای بانکی بایستی براساس عقود اسلامی به گونه ای باشد که بانک ها در سود وزیان شریک باشند؛اما بانک ها فقط سود و دیرکرد را از کشاورزان مطالبه می کنند.

ملک زاده گفت: وضعیت معیشتی و زیان هایی که به کشاورزان وارد می شود، مانند زیان حوادث غیرمترقبه است که بایستی از این قشر حمایت شود.

وی اظهار کرد: کشاورزان علی رغم خشکسالی،سرمازدگی، تورم وبی کیفیتی نهاده های کشاورزی، دست از تولید نمی کشند؛ اما در زمان ورود به بازار، رغبتی برای کشاورز به دلیل قیمت نامناسب خرید وجود ندارد.

به گفته وی کشاورزان و روستائیان تنها قشری هستند که بطور کامل از نظام، دولت ونمایندگان حمایت می کنند؛اما خودشان مورد حمایت قرار نمی گیرند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی با اظهار تاسف از بدهی بیش از440میلیارد تومانی کشاورزان هرمزگانی به بانکها؛خواستار حمایت دولت از کشاورزان در این بخش شد.

ملک زاده از هویت بخشی به کشاورزان،سازماندهی ونظم بخشی به بخش کشاورزی ودفاع منطقی ومعقول از حقوق کشاورزان به عنوان مهمترین وظایف بخش کشاورزی نام برد وافزود:بیش از300شغل در بخش کشاورزی کدگذاری شده است.

وی گفت :بیش از 50سال در کشور کشاورزان فاقد صنف بودند تا اینکه از سه سال قبل کشاورزان نیز داری صنف شدند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی ومنابع طبیعی کشور با انتقاداز قیمت گذاری گندم تصریح کرد: درحالیکه هزینه تمام شده هرکیلوگرم گندم بین 1هزار و 600 تا 1هزار و 700 تومان برای کشاورزان است؛ اما دولت خرید تضمینی گندم را 1 هزار و 270 تومان اعلام کرده است.

ملک زاده گفت: 30 درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است و98درصد امنیت غذایی کشاورزان به دست کشاورزان است.اما کشاورزان از کوچکترین مزایای اجتماعی محرومند.

وی افزود: 100درصد امور اجرایی بخش کشاورزان را کشاورزان و100درصد تصمیمات را بخش دولتی انجام می دهد.

ملک زاده گفت:کشاورزان محصولات را تولید می کنند، ولی قیمت را دلالان،میدان داران،کارخانه داران ودر نهایت مسئولان دولتی باعنوان قیمت خرید تضمینی تعیین می کنند که به ضرر کشاورز تمام می شود.

وی بیان کرد: کشاورزان در جامعه بزرگترین ملک وتولید را دارند،اما فقیرترین قشر جامعه شده اند و دولت هم از آنها حمایت نمی کند وامروزه کشاورزان در آخرین مرحله سقوط قرار دارند.

وی با بیان اینکه هیئت مدیره های نظام صنفی هم باید مشکلات بخش کشاورزی را آسیب شناسی کنند،  خواستار هماهنگی نمایندگان مجلس جهت حضور صنوف ونمایندگان کشاورزان استان در کمیسیون های مختلف مجلس از جمله برنامه وبودجه،کشاورزی و… شد.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند