منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۴
شناسه خبر: 179561
گروه :خبر
 

در گفت‌و‌گو با یک پزشک عمومی مطرح شد؛

«اختلال کبد» شایع‌ترین عارضه مصرف استامینوفن

یک پزشک عمومی گفت: استامینوفن داروی پر طرفداری است که متاسفانه بدون نسخه پزشک مصرف می‌شود و عوارض بسیار بالایی دارد که شایع‌ترین آن اختلال دستگاه کبد در بدن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر حسن شکراللهی درباره خود درمانی برخی افراد گفت: خود درمانی راه حل خوبی برای درمان بیماری نیست، در برخی از موارد، شخص بیماری خاصی ندارد اما به هر دارویی متوسل می‌شود، در حالی که این یک حالت ناخوشی است که با استراحت و تشخیص پزشک درمان انجام می‌شود.

این پزشک عمومی علت افزایش مصرف خودسرانه دارو را در برخی موارد ناهماهنگی و ارجاع نادرست بین پزشکان دانست و افزود: سیستم ارجاع بیمار به پزشک مربوطه به درستی صورت نمی‌گیرد و در برخی مواقع خود پزشکان همدیگر را تقویت نمی‌کنند و این امر ارتباط با خود درمانی بیمار دارد.

شکراللهی گفت: رسانه عمومی هم در این باره گاهی معکوس عمل کرده و به طور غیر مستقیم برخی دارو‌ها به خصوص داروی گیاهی را به مردم تجویز می‌کنند.

این پزشک عمومی مصرف خود سرانه قرص استامینوفن و سرماخوردگی را در بین مردم بسیار بالا دانست و گفت: استامینوفن داروی پر طرفداری است که متاسفانه بدون نسخه پزشک مصرف می‌شود و عوارض بسیار بالایی دارد که شایع‌ترین آن اختلال دستگاه کبد در بدن است.

شکراللهی افزود: امروه به دلیل مصرف خودسرانه دارو‌های آنتی‌بیوتیک در بین مردم، دارو‌هایی که پزشکان برای بیمار تجویز می‌کنند به میزان آنتی‌بیوتیک‌ تاثیر ندارد و بدن به راحتی این گونه دارو‌ها را می‌پذیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است